Eesti U17 noormehed lõpetasid EM-finaalturniiri 3:0 võiduga Sloveenia üle

Eesti U17 noormehed lõpetasid Montenegros toimunud Eurooa meistrivõistluste finaalturniiri 3:0 (25:22, 25:20, 25:22) võiduga Sloveenia eakaaslaste üle.

Eesti noormehed suutsid tasavägiselt kulgenud avavaatuse enda kasuks kallutada, kui 17:16 seisult tehti 21:17 spurt ja võideti geim 25:22. Teises geimis haarasid eestlased 7:3 edu, ent vastane viigistas 7:7 ja edasi kulges geim tasavägiselt, kuni Eesti poisid taas geimi keskel suurema edu haarasid ning võitsid teisegi vaatuse tulemusega 25:20. Ka kolmas geim algas sarnase stsenaariumiga, ent see geim oli tasavägine kuni lõpuni. 18:18 seisult sai Eesti kaks punkti järjest, kui meie blokk andis 20:18 edu. Joosep Kuriku võimas rünnak tegi seisuks 23:19, ent sloveenid tulid veel kahe punkti kaugusele (24:22) ja Tauno Lipp võttis mõtlemisaja. Geimi võitis siiski Eesti 25:22 ja mängu seega 3:0.

STATISTIKA: Eesti rünnakuliider Joosep Kurik tegi taaskord suurepärase esituse, tuues täna 27 punkti (+19), Patrick Saimre panustas 9 punktiga (-1) ja Carl Kreek tõi 7 punkti (+4). Eesti vastuvõtt oli täna 40% ja rünnakuid lahendati samuti 40-protsendiliselt, blokipunkte saadi 13 (5 pani Kurik, 4 Saimre ja 3 Ruudi Türkson) ja servil löödi 6 ässa (3 läks Kuriku kontosse) ning eksiti 14 pallingul.

Sloveeniale tõi 10 punkti (+6) Jaka Cestnik. Sloveenia vastuvõtt oli 37% ja rünnak 29%, blokist saadi 6 ja servijoone tagant 5 punkti (eksimusi tehti 14).

Eesti meeskond lõpetas alagrupiturniiri kolme võidu ja nelja kaotusega, kogudes 9 punkti. Võiduga tõusti Sloveeniast mööda ja hetkel ollakse 5. kohal (täna peetakse veel mänge). Mõlemast kaheksaliikmelisest alagrupist pääseb kaks esimest poolfinaali.

Vaata kõiki tulemusi ja tabeliseisu.

Eesti meeskonna koosseis EMil: Regan Rohumets, Andreas Voit, Mattias Püvi, Carl Kreek, Hendrik Hollas, Jesper Neuhaus, Patrick Saimre, Aleks Antsi, Joonah Marten Üprus, Georg Kutser, Ruudi Türkson, Joosep Kurik, Aksel Aavik, Andres Jefanov.

Peatreener Tauno Lipp, abitreenerid Timo Kuus ja Karlo Remy Kallend, statistik Kermo Basov, füsioterapeut Teet Meerits, mänedžer Laura Milk.