Eesti rahvusmeeskond sai 1600 pealtvaataja ees Aserbaidžaani vastu veenva võidu

Eesti meeste koondis võõrustas Rakvere spordihallis Euroopa Kuldliiga raames Aserbaidžaani ja võttis 1650 pealtvaaja silme all oodatult 3:0 (25:14, 25:15, 25:17) võidu.

Tabelis asub Eesti kolme võidu ja kahe kaotusega kuuendal kohal, finaalturniirile pääsemise võimalused on jätkuvalt olemas, ent selleks peavad teised mängud meile soodsalt lõppema.  Pühapäeval kell 17.00 minnakse viimases alagrupimängus vastamisi Luksemburgiga.

STATISTIKA: Renee Teppan kerkis Eesti meeskonna parimaks 16 punktiga (+12), Märt Tammearu panustas 11 punkti (+8) ning Henri Treial ja Karli Allik kumbki 9 punktiga (+9 ja +5). Oma debüüdi ametlikus mängus tegi Tristan Täht, kes sekkus kolmandas geimis ja tõi 1 punkti.

Eesti meeskonna vastuvõtt oli 52% ja rünnakuid lahendati 65-protsendiliselt, blokist saadi 8 ja servilt 5 punkti (eksiti 12 servil).

Aserbaidžaanile tõi 8 punkti (+5) Elmin Alishanov. Aserite vastuvõtt oli 34%, rünnak 35%, blokist saadi 3 ja servilt 1 punkt (5 viga).

Eesti algkoosseis: Robert Viiber, Renee Teppan, Karli Allik, Märt Tammearu, Andri Aganits, Henri Treial, libero Silver Maar.

Teppani blokist auti löödud pall andis kodumeeskonnale 8:4 eduseisu, Tammearu pommlöök ja Viiberi serviäss suurendasid vahe 12:6-le ning sellest vastane ei toibunudki – geim kuulus Eestile tulemusega 25:14.

Teises vaatuses mängisid eestlased Tammearu rünnaku järel sisse 12:8 edu ning olid geimi keskel Treiali rünnaku järel 17:12 juhtimas. Geim võideti kindlalt 25:15.

Kolmas geim algas veidi tasavägisemalt ja külalised läksid 7:5 juhtima, sundides Eesti peatreeneri Alar Rikbergi mõtlemisaega kasutama. Tammearu võimas rünnak seadis aga õige pea jalule 8:8 viigi ning edasi teenisid eestlased neli vastuseta punkti ja edasi kulges geim meie kontrolli all. Geimi lõpus teenis mänguaega ka Tristan Täht. Lõppskooriks 25:17.