Eesti paarid võitsid EEVZA rannavolle meistrivõistlustel kolm hõbedat

Täna lõppesid Riias Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) meistrivõistlused U16 ja U18 vanuseklassidele. Eesti paarid võitsid kolm hõbedat.

Täna peeti play-offid ja medalimängud. Alagrupiturniirist saab lugeda SIIT. Galeriid näeb SIIT.

U16 vanuseklassis jõudsid finaali välja Marta-Mia Ploomipuu ja Hannemai Hanimägi, kes kohtusid kullaheitluses ukrainlannade Shchutska – Biliakiga ning tulemusega 2:0 (21:13, 22:20) jäid peale ukrainlannad. Ploomipuu ja Hanimägi said seega kaela hõbemedalid. Poolfinaalis lülitasid eestlannad tulemusega 2:1 (21:23, 21:2, 15:9) konkurentsist Läti duo Aleksane – Kotane ja play-offi avaringis 2:0 (21:12, 21:16) kaasmaalannad Kirke Liise Lukase – Emma Lusti. Veerandfinaalis langesid konkurentsist ka Anette Arak – Rebecca Pent, kes kaotasid 0:2 (6:21, 8:21) hilisematele kullavõitjatele.

Vaata tulemusi.

Finaali pääses ka üks meie U16 noormeeste duo, kui Artur Tšuhnenkov – Daniil Verhogljad kohtusid seal Läti paariga Andrejevs – Kirsons ning said samuti 0:2 (17:21, 18:21) kaotuse ja tasuks seega samuti hõbedased autasud. Teel finaali alistasid Tšuhnenkov – Verhogljad poolfinaalis 2:1 (21:11, 17:21, 15:12) teise Eesti paari Patrick Saimre ja Carl Kreegi ning veerandfinaalis oldi samuti 2:1 (12:21, 21:16, 17:15) üle ukrainlastest Charnosh – Boiko. Saimre ja Kreek said veerandfinaalis 2:0 (21:13, 21:14) jagu lätlastest Druska – Blekte.

Toomas Patrik Parijõgi – Joonah Marten Üprus lõpetasid turniiri veerandfinaalis, kus tuli tunnistada Läti paari Andrejevs – Kirsons 2:0 (21:13, 21:14) üleolekut.

U18 vanuseklassis jõudsid noormeestest finaali Tristan Täht ja Mati Juus, kelle vastaseks oli seal Ukraina paar Boiko – Svyrydov. See mäng lõppes Eesti jaoks samuti hõbedaselt, ukrainlaste võidutulemuseks oli 2:0 (21:11, 21:14). Poolfinaalis alistas Eesti duo 2:1 (21:17, 13:21, 15:4) lätlased Bulgacs – Maculevicsi ning veerandfinaalis 2:0 (21:6, 21:10) leedukad Strazdas – Vaitiekuse.

Teise Eesti paarina võistlustules olnud Kristjan Unt ja Ralf Aros kaotasid veerandfinaalis 0:2 (13:21, 9:21) Läti paarile Kilks – Gutmanis.

U18 neidudest keegi veerandfinaalidest kaugemale ei jõudnud. Lill Kandimaa – Carmel Vares kaotasid tulemusega 0:2 (11:21, 15:21) lätlannadele Regute – Adamsone, Maarja Alik – Maria Alik pidid tunnistama Läti paari Kruklite – Brokane 2:0 (21:17, 21:11) paremust ning Karlotta Kattai – Liisa Põldma jäid tulemusega 0:2 (17:21, 10:21) alla lätlannadele Konstantinova – Ebere.