Eesti kaotas EM-iks valmistuvale Soomele 2:3

Eesti rahvusnaiskond pidas täna ametliku maavõistlusmängu Soome koondise vastu. Kohtumine lõppes Eesti nasikonna kaotusega 2:3 (25:19, 12:25, 18:25, 25:23, 10:15)Põhjanaabritega kohtutakse Tartu Ülikooli spordihoones korra veel homme, 6. augustil kell 18.00

Eesti alustas koosseisus: sidemängija Julija Mõnnakmäe, diagonaalründaja Kertu Laak, nurgaründajad Kristiine Miilen ja Eva Liisa Kuivonen, temporündajad Eliise Hollas, Liis Kullerkann ning libero Merilin Paalo. Hiljem mängu edenedes said lühemateks hetkedeks platsile veel Kadi Kullerkann, Nette Peit ja Karolina Kibberman.

Esimest geimi alustas umbes 150-pealise kodupubliku ees paremini Eesti. Juhtisime alates esimestest punktidest ja kuigi päris lõpu eel oli soomlannadel paar õnnestumist, siis geimivõit siiski kindlalt 25:19 meile.

Teine geim oli täpselt vastupidise mängupildiga. Eesti naiskond jäi hätta servi vastuvõtul ning seetõttu domineeris Soome geimi algusest lõpuni ilma meie neidudele võimalust andmata. Ülikindel geimikaotus Eestile 12:25. Statistika vastuvõtu lahtrisse läks meie naiskonnal kirja uskumatu 0%, mis tähendab, et me ei suutnud mitte ühtegi Soome 24-st servist nii vastu võtta, et sidemängija oleks saanud kasvõi enam-vähem normaalsest positsioonist ründajaid otsida! Meie vastaste arvele jäi selles geimis ka tervelt 7 serviässa.

Kolmandas geimis alustas Kuivoneni asemel Kadi Kullerkann. Geim algas eelmisele sarnaselt. Meie vastuvõtt oli küll veidi paranenud, aga geimi keskpaigaks jäime selgesse 7:12 kaotusseisu. Sealt edasi jätkus mäng enam-vähem punkt-punktis, lähemale kui 4-5 punkti me vastastele kordagi ei saanud ja Eesti pidi ka selles geimis tunnistama Soome 18:25 paremust.

Neljandas tuli meie naiskond taas väljakule samas kooseisus, millega mängu alustati. Geim sujus Eesti jaoks selgelt paremini. Kuigi Soome alustas taas hästi, püsisime ilusasti mängus ja vahet kärisema ei lasknud. Geimi teine pool oli väga põnev ja tasavägine. Viimane viik oli tablool 21:21, siis said meie neiud paari punktiga ette ning geim lõppeski kenasti 25:23 meie võiduga.

Otsustavas viiendas geimis saime küll kõige esimese punkti, aga järgmised viis võtsid vastased ja sellest kaotusseisust me enam välja ei murdnudki. Geimi keskel suutsime vahe vähendada 7:9 peale, aga see jäi ka meie helgeimaks hetkeks. Soome võitis viienda geimi üpris kindlalt 15:10 ja nii ka kogu mäng põhjanaabritele 3:2.

„Esimene geim tuli meile võib-olla liiga lihtsalt,“ kommenteeris mängu käiku Eesti parimana 16 (+12) punkti toonud Kertu Laak, „aga kohe kui nad hakkasid serviga õnnestuma, siis meie mäng lagunes ära. Palju läks ebaõnnestunud vastuvõtu nahka, aga ka ise tegime liiga palju omavigu. Ja blokis-kaitses olime ka liiga pehmed. Neljandas tegime oma asju õigesti, viiendas võitlesime, aga nad surusid serviga piisavalt, et me ei suutnud oma õiget mängu näidata.“

Naiskonna kapten, täna oma 101. mängu Eesti rahvusnaiskonna eest mänginud Julija Mõnnakmäe: „Alustasime väga korralikult, Soomel läks veidi aega, et oma mäng täistuuridel tööle saada. Teises ja kolmandas geimis tegime igas elemendis hästi palju oma vigu. Soomlased lõid küll väga head servi, aga isegi ebaõnnestunud vastuvõtuga oleksime pidanud teised ja kolmandad puuted kvaliteetsemad tegema. Neljandas tuli emotsioon tagasi, suutsime mänguplaanist kinni pidada ja siis tuli ka õnnestumisi. Kahjuks viiendas olid soomlased veidi paremad, aga homme taas uus mäng ja teeme paremini!“

Eesti naiskonna resultatiivseimad olid Laak 16 (+12), Miilen 14 (+8), Mõnnakmäe 9 (+6), Liis Kullerkann 8 (+6) ja Kuivonen 6 (-8) punktiga. Soomlannade seas oli ülivõimas kolmik Suvi Kokkonen 19 (+12), Anna Czakan 18 (+12) ja Yasmine Madsen 18 (+7).

Serviässadega jäi Soome peale 16-7 (servivead 17-6), rünnakute õnnestumine neile 41%-34%. Blokipunktid Eesti kasuks 11-7.

Omavaheliste kontrollmängude seeria kolmas kohtumine toimub homme, reedel 6. augustil kell 18:00 taas Tartu Ülikooli spordihoones. Mäng on publikule avatud ja sissepääs on tasuta.