Tiitlikaitsja TalTech/Tradehouse jõudis karikavõistlustel kolmandat aastat järjest finaali

Naiste Eesti karikavõistluste esimene finalist on TalTech/Tradehouse, kui poolfinaalseeria korduskohtumises Famila/Võru Võrkpalliklubile geimi ei loovutatud. Ka seeria avamäng oli lõppenud Tallinna naiskonna 3:0 võiduga.

Tänase kohtumise avageimis spurtis koduvõistkond TalTech koguni 13:1 juhtima, võttes lõpuks kindla 25:7 geimivõidu. Teises geimis loovutati külalistele 12 ja kolmandas 18 punkti, saavutades seega 3:0 (7, 12, 18) võidu.

Rünnakul 15 palli maha löönud ja koguni 71-protsendilist efektiivsust näidanud Kadi Kullerkann panustas TalTechi võitu 18 punkti, jäädes 16-ga plussi. Nette Peit lisas võitu 11 ja Mari Loorman 9 punkti. Oktoobrikuu parim mängija Eliise Hollas tõi võrulannade resultatiivseimana 11 punkti.

TalTechi vastuvõtt oli 31 %, rünnakul näidati 58-protsendilist täpsust. Servivigu kogunes 6, ässasid 10, blokist teenisid TalTechi mängijad 10 punkti. Võru esinduse servi vastuvõtt oli 40%, rünnak 25%, blokist koguti 2 punkti, servil eksiti 4 korral ja löödi 7 ässa. Mängu kordus on nähtav SIIN, poolfinaalseeria avamängus jäi Võru kodusaalis TalTechile 0:3 (-11, -9, -13) alla.

Teises poolfinaalis on vastamisi Tartu Ülikool/Bigbank ja Audentese SG/Noortekoondis. Kahemängulist seeriat alustatakse 12. detsembril kell 14 Tartu Ülikooli Spordihoones, uuesti kohtutakse 13. detsembril kell 13 Audentese Spordihoones.