Bigbank Tartu katkestas Selver Tallinna võitudeseeria

Tänane Bigbank Tartu ja Selver Tallinna vaheline mäng Tartu Ülikooli spordihoones kulges oluliselt teistsuguse stsenaariumi järgi võrreldes detsembris samas saalis mängitud Aadu Luukase karikafinaaliga. Kui karika otsustavas mängus võtsid 3:1 võidu külalised, siis täna oli sama skooriga parem kodumeeskond. Geimid Tartu meeskonna poolt vaadatuna 25:20, 15:25, 25:22, 25:19.

Mängu alustas paremini kodumeeskond. Alates esimese geimi esimestest punktidest mindi juhtima, kuni geimi keskpaigani oli vahe paari-kolme-punktiline, aga mida lähemale geimi lõpule, seda suuremaks vahe kärises. Esimene geimpall tuli juba väga soliidsel eduseisul 24:18, lõpptulemuseks jäi 25:20.

Teine geim esines esimesest nagu öö ja päev. Geimi algus kulges tasavägiselt, Selver oli oluliselt paremini mängus sees kui esimeses. Punkt-punktis mäng kestis kuni esimese tehnilise pausini, siis sai väikese edu sisse Selver ja sellest hetkest läks karikavõitja oma teed. Teine geim Selverile väga kindlalt 25:15.

Kolmas kulges pikalt tasavägiselt. Geimi keskpaigas tundus, et pealinna meeskond jääb paaripunktise eduseisuga seda mängu kontrollima, aga samal ajal vahetas Bigbank Kert Toobali asemel sisse Ronald Järve ja vahetult enne mängumeeste punkte suutis Tartu seisu viigistada 18:18 ja seejärel ka juhtima minna. Viimaseid punkte mängisid tartlased sama kindlalt ja võitsid kolmanda geimi 25:22.

Neljandas oli Toobal tartlastel platsil tagasi. Geimi esimeses pooles oli veidi parem Selver, aga eduseisul 12:9 loovutati vastastele 5 punkti järjest ja sellest hetkest alates Bigbank enam eduseisu käest ei andnud. Geim võideti üpris kindlalt 25:19 ja kokkuvõttes ka kogu mäng Tartu meeskonnale 3:1.

Tartlaste kapten Kert Toobal suutis hästi ära kasutada kõiki tema käsutuses olevaid vahendeid – meeskonna punktid jagunesid ründajate vahel väga ühtlaselt. Suurimad punktitoojad olid Alex Saaremaa 15, Märt Tammearu 14, Albert Hurt 13 ja Siim Põlluäär 12 punktiga. Seejuures oli temporündaja Saaremaa efektiivsusnäitaja väga jõuline +12. Oma punktidest 12 tõi ta rünnakul (15-st tõstest ehk 80% resultatiivsusega) ja lisas 3 blokipunkti.

Külaliste parim oli diagonaalründaja Renee Teppan 21/+8. Nurgaründajad Oliver Orav ja Andrus Raadik lisasid vastavalt 15/+8 ja 9/+5 punkti.

Bigbank näitas vastasest veidi kindlamat mängu servi vastuvõtul – protsendid 56 vs 46 – ja rünnakute lahendamisel – protsendid 50 vs 37. Blokipunkte Tartul 9, Selveril 8. Selver oli kindlam servijoone taga, nemad lõid 7 serviässa, kodumeeskond suutis 20 servivea kõrvale vaid ühe punkti otse servist teenida.

TalTech jäi võõrsil 0:3 (11:25, 16:25, 13:25) alla RTU/Robežsardze/Jurmalale ja Pärnu Võrkpalliklubi 0:3 (18:25, 18:25, 19:25) SK Jekabpils Lušile.

Credit24 Meistriliiga tabelis lahutab teisel kohal olevat Bigbank Tartut nüüd liider Saaremaa VK-st vaid kolm punkti. Mõlemal on kirjas 10 võitu ja 2 kaotust. Liiga finaalturniir peetakse põhiturniiri võitja kodusaalis.