Audentese SG/NK alistas Jelgava ja sai Balti liigas 5. koha

Naiste Balti liiga finaalturniiril Tartus selgitati tänase päeva esimeses mängus 5. ja 6. koha omanikud. Vastamisi olid Audentese SG/Noortekoondis ja Jelgava ning 3:1 (19:25, 25:18, 25:23, 25:19) jäi peale Audentese naiskond.

Audentese naiskond tegutses võrreldes eilse veerandfinaaliga hoopis teise emotsiooniga. Rünnakul väga ühtlaselt tegutsenud võitjate resultatiivseimaks kerkisid täna võrdselt 16 punktiga Eva Liisa Kuivonen ja Maren Mõrd (+5 ja +9), Kätriin Põld panustas 13 punkti (+11), Ragne Rahuja 10 punkti (+4) ning Liisbet Pill ja sidemängija Häli Vahula kumbki 9 punkti (+4 ja +8).

Audentese vastuvõtt oli 51%, vastase 40% vastu, rünnakuprotsent oli Eesti klubil 40, vastasel 44, blokipunkte said eestlannad 15 Jelgava 5 vastu, servil lõid Audentese noored 11 ässa (eksiti 12 servil), Jelgava sai servilt 6 punkti ja tegi ka 6 viga. Jelgava kasuks tõid 20 puntki nii Liene Šimkuse kui Liva Sola.

Audentese peatreener Andrei Ojamets ütles, et võrreldes eilsega tehti kõike paremini. “Eile pärast mängu ka küsisin neilt, miks nad ei julge mängida. Noorte mäng ongi nagu Ameerika mägedel ja stabiilsust pole, pole ka sellist kogenumat liidrit. Aga täna olid nad võitlejad ja järeldused eilsest tehtud,” sünas Ojamets. “Riia ei ole nii üle mõistlus võistkond, et me poleks suutnud neid võita. Me ei löönud ka sellist servi nagu täna ja taktikaliselt olime ka nagu öö ja päev. Tegime täna ka vigu, aga me ei kukkunud ära ja sellest ei tekkinud paanikat. Igal juhul on siit Eesti meistrivõistlustele vastu minna võidu pealt,” lisas peatreener.

Jelgava alustas kohtumist paremini ja Audentese noored jäid avageimis 9:16 kaotusseisu. Suur vahe püsis geimi lõpuni ja Läti klubi võitis selle 25:19. Ent võrreldes eilse veerandfinaaliga tegutsesid Audentese mängijad hoopis teise emotsiooniga.

Teise geimi alguses suutsid Audentese mängijad Jelgava kannul püsida, ent 6:7 kaotusseisust edasi kärises vahe taas suuremaks. Ent Audentes suutis sellest välja tulla ja omakorda 15:14 ette minna. Eva Liisa Kuivonen viis Audentese ette 22:17 ning geimi võitsid eestlannad 25:18.

Kolmas vaatus kulges tasavägiselt, Audentes läks sidemängija Häli Vahula osavast punktist 9:7 ette, ent suuremat vahet ei suutnud kumbki naiskond sisse mängida. Audentese 15:13 eduseisul võttis Ojamets mõtlemisaja. Audentes oli pidevalt ühe-kahepunktilises eduseisus, Kuivoneni blokist auti rünnakust juhiti 20:18. Jelgava jõudis üle pika aja viigini 23:23 ja Jelgava võttis seejärel ka mõtlemisaja. Audentes pääses vastaste eksimusest ette 24:23 ja geimi võitis Audentes 25:23.

Neljandas geimis läks Audentes Ragne Rahuoja serviässast ette 6:4 ja gemi keskel haarasid meie noored 13:9 eduseisu, sundides vastaste peatreenerit mõtlemisajale. Kasu see ei toonud ja Audentes läks ette 16:10. Veel tuli Jelgava kahe punkti kaugusele (16:14), ent seejärel suutsid Audentese mängijad edu kasvatada 18:14-le ning seda enam käest ei antud – geim Audentesele 25:19 ja kogu mäng seega 3:1.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.

Ajakava:

26. veebruar

1. veerandfinaal Riia Võrkpallikool/LÜ vs Audentese SG/NK 3:0 (25:16, 25:15, 25:17)

2. veerandfinaal Jelgava vs TÜ/Bigbank 1:3 (21:25, 16:25, 25:17, 21:25)