Naiste karikavõistlustel hakatakse finaliste selgitama

Pühapäeval saab avavile naiste karikavõistluste esimene poolfinaalseeria, milles lähevad vastamisi Famila/Võru Võrkpalliklubi ja tiitlikaitsja TalTech/Tradehouse. Teises paaris hakkavad finalisti selgitama Audentese SG/Noortekoondis ja eelmise aasta finalist Tartu Ülikool/Bigbank.

Poolfinaalide eel võib favoriidiks pidada TalTech/Tradehouse`i, kes on oma poolfinaalvastast tänavusel hooajal juba võitnud. Teises paaris selget favoriiti ei ole ja oodata on tasavägist heitlust.

Esimese finalisti selgitavad teist järjestikust tiitlit püüdev TalTech/Tradehouse ja Famila/Võru Võrkpalliklubi. 13. novembril toimunud omavahelises matšis jagus pinget vaid kolmandasse geimi – kohtumine lõppes Tallinna võistkonna 3:0 (18, 12, 22) võiduga. Balti liigas on TalTech võitnud kõik neli mängu ja Eesti meistrivõistlustel neljast mängust kolm. Võru naiskonnal on Eesti meistrivõistlustel kirjas üks kaotus TalTechile. Võru ja TalTech teevad poolfinaalseeria peaproovi laupäeval kell 17, kui Võru Spordikeskuses toimub samade naiskondade vaheline Eesti meistrivõistluste mäng. Kohtumise reaalajas seis on nähtav SIIN.

Karikavõistluste poolfinaali jõudmiseks pidi Famila/Võru Võrkpalliklubi olema parem Tallinna Ülikoolist. Ülesandega edukalt hakkama saanud võrulannad võtsid võõrsil 3:0 ja kodusaalis 3:1 võidu. Võru esindus mängis nelja parema hulgas viimati 2015. aastal. TalTech/Tradehouse tagas koha poolfinaalis mänguta.

Audentese SG/Noortekoondisega vastamisi minev Tartu Ülikool/Bigbank on Balti liigas võitnud kolmest mängust ühe, Eesti meistrivõistlustel on tartlannadel kirjas üks kaotus. Karikavõistlustel teist aastat järjest poolfinaali pääsenud Audentese SG/Noortekoondis on Balti liigas sarnaselt Tartu naiskonnale kolmest kohtumisest enda kasuks kallutanud ühe. Eesti meistrivõistlustel hoitakse kolme punktiga teist kohta, kui 14. novembril võeti väärtuslik 3:1 võit TalTechi üle. Omavahel on tänavu kohtutud korra, kui 24. oktoobril peetud Balti liiga vastasseisus võttis kodupubliku ees mänginud Tartu 3:0 (22, 14, 20) võidu.

Karikavõistluste veerandfinaalseerias mängis Audentese SG/Noortekoondis 3:1 ja 3:0 tulemusega üle esiliigas palliva Gerardo`s Toys/Neemeco, tartlannad tagasid koha poolfinaalis eelmise aasta tulemuste põhjal.

Tartu Ülikool/Bigbank ja Audentese SG/Noortekoondis alustavad kahemängulist seeriat 12. detsembril kell 14 Tartu Ülikooli Spordihoones, uuesti kohtutakse 13. detsembril kell 13 Audentese Spordihoones. TalTech/Tradehouse ja Famila/Võru Võrkpalliklubi mängivad esimest korda 29. novembril kell 12 Võru Spordikeskuses (mängu reaalajas seis on nähtav SIIN), teistkordselt minnakse vastamisi 6. detsembril kell 13 TalTechi Spordihoones.

Edasipääseja selgitamisel vaadatakse karikavõistlustel esmalt võitude ja seejärel punktide arvu (3:0 ja 3:1 edu annavad võitjale kolm punkti, 3:2 võitjale kaks ja kaotajale ühe). Kui võidud ja punktid on võrdsed, selgitab edasipääseja kuldne geim. Finaal toimub 22. detsembril.