Aadu Luukase karika võitis kolmandat aastat järjest Tartu Bigbank

Aadu Luukase karikavõistluste finaalis läksid sarnaselt eelmisele aastale vastamisi tiitlikaitsja Tartu Bigbank ja Selver/TalTech. Seekord jäi samuti peale Bigbank, kes suutis vastase lõplikult murda viienda geimiga.

Mängu algus oli Selver/TalTechi poolt kohutav ja kaks esimest geimi võitis Bigbank veenvalt – 25:20 ja 25:18. Selg vastu seina olukorras hakkasid ka Tallinna klubi mängijad rohkem hambaid näitama ja suutsid läbi suure võitluse kolmanda ja ka neljanda vaatuse enda kasuks pöörata vastavalt 25:21 ja 25:23. Otsustav geim kuulus kindlalt tiitlikaitsjale, tulemuseks 15:9.

STATISTIKA: Bigbanki edukaimaks kerkis 25 punktiga (+11) Martti Juhkami, 21 punkti (+17) lisas Andris Širjakovs ja 12 (+2) Timo Lõhmus. Tartu meeskonna vastuvõtt oli 42% ja rünnak 52%, blokiga teeniti 12 ja serviga 6 punkti (eksiti 18 servil).

Selver/TalTechi parimaks tõusis rünnakul 15 punktiga (+10) Marx Aru, Tristan Tähe arvele jäi 11 silma (+5) ning Keith Pupart panustas 10 punkti (+4). Tallinna klubi vastuvõtt oli 42%, rünnak 47%, blokiga teeniti 9 ja serviga 4 punkti (12 viga).

Bigbanki algkoosseis: Aleksander Eerma, Andris Širjakovs, Timo Lõhmus, Martti Juhkami, Mart Naaber, Daniel Matheney, libero Taavet Leppik.

Selver/TalTechi algkoosseis: Valentin Bouleau, Matthew Aubrey, Tristan Täht, Keith Pupart, Marx Aru, Andri Aganits, liberod Alari Saar ja Johan Vahter.

Juhkami serviäss andis Bigbankile esimeses geimis 8:3 edu ja Naabri blokipunkt Aru vastu tegi seisuks juba 14:5. Aubrey asemel sekkus mängu Jan Markus Üprus. Kuigi geimi edenedes muutus ka TalTechi mäng ladusamaks, siis sellisest kaotusseisust pealinna meeskond ei toibunud, kaotades avageimi 20:25.

Teine geim algas sarnaselt esimesele ja Tartu 5:2 eduseisul võttis Andres Toobal mõtlemisaja. Ent Juhkami serviässa ja Üpruse eksimuse järel oli Bigbank peal 8:3. Selver jõudis küll lähemale, ent suurepärast mängu tegeva Juhkami järjekordne pommlöök tegi vahe taas kolmepunktiliseks (12:9) ja geimi teine pool oli juba kindlalt Tartu kontrolli all. Geim Bigbankile tulemusega 25:18.

Kolmanda vaatuse alguses naasis Aubrey väljakule ja meeskonna start oli veidi parem kui kahes eelnevas geimis, ent kui Aru taas blokki ründas, võttis peatreener Toobal taas mõtlemisaja. Seis oli 7:4 Tartule. TalTech jõudis viigini seisul 11:11 ja järgmise punkti tõi Aru, viies oma meeskonna selles vaatuses esmakordselt juhtima. Edasi mindi punkt-punktis, kuni Aganits TalTechi 17:14 juhtima viis. Selveri 21:19 eduseisul võeti taas mõtlemisaeg, geimi võitis Tähe rünnaku järel Selver/TalTech 25:21.

Neljandas geimis mängiti samuti punkt-punktis, kuni Tallinna klubi Aganitsa punktist 14:10 juhtima läks. Ent Bigbank jõudis Širjakovsi blokist auti rünnaku järel 17:17 viigini. Aru temporünnak viis pealinna klubi uuesti kahepunktilisse eduseisu 19:17, aga õige pea olid tablool viiginumbrid 19:19. Täht tegi seisuks 22:20 ja geimpall saadi Juhkami servivea järel seisul 24:22. Geim läks Selver/TalTechile tulemusega 25:22 ja nii otsustas võitja viies geim.

Otsustavas vaatuses sai paremini minema Bigbank, haarates Naabri blokist 5:2 edu. Pooli vahetati Tartu meeskonna 8:4 juhtimisel. TalTech eksis ise korduvalt ja nii leiti end 4:11 kaotusseisust ja võitjas enam kahtlust ei tekkinud, geim Bigbankile tulemusega 15:9 ja kogu mäng seega 3:2.