Karikavõistluste avamängu võitis Viljandi Metall

Tänavuste naiste karikavõistluste avamängus alistas kodusaalis mänginud Viljandi Metall Peetri Võrkpalliklubi, saavutades eelringi avavaatuses 3:1 (25:14, 25:18, 18:25, 25:22) võidu. Korduskohtumine toimub 4. oktoobril.

Neljanda geimi otsustavad sündmused toimusid võõrustajate 22:20 eduseisus, kui viljandlannad kogusid kaks järjestikust punkti ja edu käest enam ei andnud. Viljandi spordihoones toimunud matšis jäi koduvõistkond peale neljas põhinäitajas. Märkimisväärne oli kahe võistkonna erinevus servil, kus koduvõistkonnal kogunes vaid seitse omaviga ja 14 korral löödi äss. Peetri naiskond eksis servil 16 korral, ässasid kogunes seejuures viis.

Mängu resultatiivseim oli Viljandi Metalli Renate Pikk, kes tõi 12 eksimuse juures 19 punkti. 10 punkti kogus võõrustajate ridades Kerttu Lääne. Erle Püvi tõi kaotajatele 14 (+4) punkti.

Karikavõistluste veerandfinalist selgub kahe mängu kokkuvõttes, Kindluse koolis toimuv korduskohtumine algab 4. oktoobril kell 19.45. Peetri Võrkpalliklubi peab veerandfinaali jõudmiseks korduskohtumises saavutama 3:0 või 3:1 võidu ja olema parem ka kuldses geimis. Viljandi esindusele piisab edasipääsuks kahest geimivõidust.

Nimetatud paari võitja läheb veerandfinaalis kokku eelmise hooaja karikavõitja Tartu Ülikool/Bigbankiga. Ülejäänud kolm veerandfinaalpaari moodustavad Biodiscovery Tartu ja Rae Spordikool/VIASTON, TalTech/Tradehouse ja Viimsi/Tallinna Ülikool ning Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja Audentese SG/Noortekoondis.