Võru võitles, kuid Audentese SG/Noortekoondis jõudis poolfinaali

Naiste karikavõistlustel selgus täna kolmas poolfinalist, kui veerandfinaalseeria korduskohtumises läksid vastamisi Audentese SG/Noortekoondis ja Barrus/Võru Võrkpalliklubi. Nelja parema hulka liikus edasi Tallinna naiskond.

Eelmisel nädalal toimunud veerandfinaalseeria avamängus Audentese SG/Noortekoondis vastasele geimi ei loovutanud – kodusaalis mänginud Võru naiskonnast oldi üle 3:0 (25:14, 25:20, 25:23) tulemusega. Audentese spordihoones toimunud korduskohtumine pakkus rohkem põnevust, kui kolme geimi järel olid külalised 2:1 eduseisus. Kuldsesse geimi võrulannad vastasseisu siiski viia ei suutnud, kui neljandas geimis jäi kindlalt 25:15 resultaadiga peale koduvõistkond, tagades sellega koha poolfinaalis. Viies geim, mis edasipääseja osas enam tähtsust ei omanud, lõppes Võru naiskonna 16:14 ja kogu mäng seega 3:2 (20:25, 25:22, 25:16, 15:25, 16:14) paremusega.

Salme Adeele Hollas tõi võrulannadele 16 (+14), Hanna-Liisa Ilves 12 ja Aigi Jukk 10 punkti. Audentese SG/Noortekoondise ridades kogus Nora Lember üleplatsimängijana 27 (+14), Carmel Vares 15 ja Karlotta Kattai 14 punkti.

Audentese SG/Noortekoondis lõi koguni 17 ässa, kuid vigu kogunes seejuures 18. Võru esindus eksis servil viiel korral ja lõi viis ässa. Blokipunktide arvestuses olid edukamad võrulannad, kelle arvele märgiti kaheksa blokipunkti. Koduvõistkond kogus blokis kaks punkti. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Audentese SG/Noortekoondis kohtub poolfinaalis TalTech/Tradehouse`iga, teisel tabelipoolel on poolfinaali jõudnud Viljandi Metall. Neljas poolinalist selgub 20. novembril kell 13 Jüri spordihoones algavas mängus, kui teistkordselt lähevad vastamisi Rae Spordikool/VIASTON ja TBD Pharmatech Tartu. Avamängu võitis 3:0 tulemusega Rae Spordikool/VIASTON. Tartu võistkond vajab edasipääsuks 3:0 või 3:1 võitu ja seejärel paremust kuldses geimis. Ülejäänud tulemused tagavad poolfinaalkoha Rae Spordikool/VIASTONile. Kohtumist saab otseülekandena vaadata SIIN.