Viljandi Metall möödus Rae Spordikool/VIASTONist

Eile naiste Meistriliigas kolmandaks tõusnud Rae Spordikool/VIASTON pidi täna enda koha loovutama Viljandi Metallile, kes võitis kindlalt Viimsi/Tallinna Ülikooli.

Kodusaalis mänginud Viimsi/Tallinna Ülikool geimivõiduni ei jõudnud, kui geimides koguti vastavalt 17, 17 ja 19 punkti, mis tähendas Viljandi esinduse 3:0 (25:17, 25:17, 25:19) võitu. Kuigi servi vastuvõtul olid edukamad võõrustajad (39%-34%), siis rünnakuid lahendas paremini Viljandi võistkond, kelle rünnakuefektiivsus oli 43%. Koduvõistkond lõi punktiks 28% rünnakutest. Blokipunkte märgiti võitjatele kuus ja kaotajatele kaks ning serviässasid viljandlannadele 10 ja Viimsi/Tallinna Ülikoolile kolm.

Enam kui pooled tõsted realiseerinud Kerttu Lääne kogus rünnakul 14 ja servil ühe punkti, tõustes 15 punktiga üleplatsimängijaks. Renate Pikk aitas võitjaid 13 ja Kelly Metsamärt 10 punktiga. Anette Arak kogus koduvõistkonna ridades 9 punkti.

Turniiritabelis koha võrra kolmandaks tõusnud Viljandi Metallil on kümne mänguga koos 17 ja kuuendal real jätkaval Viimsi/Tallinna Ülikoolil 6 punkti.