U19 MMil esindavad Eestit Kaur Erik Kais ja Karmo Saviauk

6. detsembril algavad Tais Phuketis U19 vanuseklassi rannavõrkpalli maailmameistrivõistlused, kus Eestit esindavad Kaur Erik Kais ja Karmo Saviauk. 

Esialgselt pidi Kais MMil mängima koos oma tavapärase paarilise Rasmus Meiusega, ent TalTechi meeskonnas põhimeeste sekka kuuluv Meius ei saanud saalihooaja olulistel hetkedel MMile sõita. Nii leidis Kais selleks turniiriks partneriks Saviaugu.

Teras Beachil Rivo Vesiku juhendamisel pea nädalase treeninglaagri pidanud noored mängumehed tulid sinna otse ajateenistusest. Seetõttu olid esimesed trennid liival üsna rasked. “Mina olen saanud ajateenistuses korralikult jõusaalis käia, aga jah, esimene trenn siin võttis ikka jalad kinni,” tunnistab Saviauk. “Minul oli viimased neli nädalat metsalaager, trenni pole väga saanud teha, mõned korrad olen TalTechi saalitrennis käia. Aga muidu olen ikka hommikuti jõusaalis saanud treenida,” lisab Kais.

Mõlemad on rannavõrkpalli mänginud läbi noorteklasside, Kais koos Meiusega, Saviauk koos Rauno Haidlaga. Ka EEVZA turniiridel on nad korraga poodiumil olnud. Ühel turniiril on ka koos mängitud. “Saime ühe Venemaa paari vastu poolteist mängu peetud, kui minul läks hüppeliiges ja olin kaks kuud audis. Selline on meie kogemus koos Kauriga.” meenutab Saviauk naerdes.

Vähese ettevalmistuse pealt MMile suuri ootusi ei panda. “Ei tea veel, kes vastasedki on ja raske on midagi suurt oodata,” ütleb Kais. Saviauk lisab: “Mulle tuli see kõik nii suure üllatusena, et pole veel selle mõttega väga harjuda jõudnud. Eks me teeme endast kõik, mis me suudame.”

Pärast MMi plaanivad nad siiski oma tavapäraste paarimeestega jätkata. “Mina olen Aleksei Povjakeliga plaaninud ka järgmisel suvel koos mängida,” kinnitab Saviauk. “Ei tahaks oma paarilisene nii teha jah,  jätkan ikka Rasmusega,” ütleb Kais.

MM algab 6. detsembril, eestlased alustavad turniiri teisipäeval, 7. detsembril.

MMi kodulehekülg. 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: