Tartu Ülikool/Bigbank ei suutnud eduseisu võiduks vormistada

Tartu Ülikool/Bigbank asus Balti liiga kohtumist lähirivaal Jelgava vastu kahe geimivõiduga juhtima, kuid võiduni tartlannad ei jõudnud.

Kodupubliku ees mänginud Tartu naiskond võitis avageimi 20:22 kaotusseisust 25:22 tulemusega. Teises geimis oli võõrustajate ülekaal selge, kui lätlannadele loovutati vaid 13 punkti. Seejärel tõid külalised mängu pöörde, kui kolmandas geimis jäädi peale 25:20, neljandas 29:27 ja viiendas 15:11 resultaadiga, mis tähendas Jelgava esinduse 3:2 (22:25, 13:25, 25:20, 29:27, 15:11) võitu. Seejuures oli võõrustajatel neljandas geimis 26:25 seisul kasutada ka üks matšpall.

Eliise Hollas tõi koduvõistkonnale 15, Annabel Huik 14 ning Ingrid Kiisk ja Renate Pikk 12 punkti. Jelgava naiskonna resultatiivseim Liene Šimkuse kogus 21 punkti. Tartlannad näitasid 19 omavea juures rünnakul 37-protsendilist efektiivsust, külaliste sama näitaja oli 36%. Blokipunkte kogusid kaotajad kaheksa ja serviässasid viis, võitjatele märgiti viis bloki- ja neli servipunkti. Seega võttis Jelgava võistkond magusa revanši, kui põhiturniiri esimeses ringis jäädi kodusaalis Tartu naiskonnale 2:3 alla. Tänase kohtumise kordus on nähtav SIIN.

Kahekümnest mängust kuuenda kaotuse saanud Tartu Ülikool/Bigbank hoiab 42 punktiga turniiritabelis kolmandat kohta, Jelgava on kolme vähempeetud mängu juures 41 punktiga neljas.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN