Tartu Bigbank näitas Portugali liiga liidrile hambaid, ent pidi siiski kaotusega leppima

Tartu Bigbank pidas kodusaalis esimese mängu CEV Challenge Cupi 1/8-finaalis, kus Eesti klubi vastaseks oli Portugali liiga liider A. J. Fonte Bastardo. Ligi 1000 pealtvaataja silme all peetud kohtumise võitis 3:1 (25:21, 25:14, 20:25, 25:19) Bastardo. 

Korduskohtumine toimub Portugalis 14. detsembril.

Tartu meeskonna resultatiivseimaks tõusis 17 punktiga (+12) Matej Šmidl, 12 punkti (+5) lisas Taavet Leppik ja 11 (+9) Mart Naaber. Alberto Valencia Gonzales oli 18 punktiga (+11) Bastardo resultatiivseim.

Bigbanki vastuvõtt oli 51%, rünnakuid lahendati 38-protsendiliselt, blokist saadi 6 punkti ja servil löödi 5 ässa ja eksiti 16 servil. Bastardo vastuvõtt oli 56%, rünnak 48%, blokiga teeniti 8 ja serviga 6 punkti (12 eksimust).

Tartu temporündaja Kevin Soo ütles, et kaotusele vaatamata tekkisid neil omad võimalused, ent need jäeti realiseerimata. “Omad võimalused meil olid, aga kui sellise tiimi vastu vahed sisse lasta, siis on neid jube keeruline tagasi mängida. Mingi hetk jäime servil pehmeks ja rünnakul pehmeks ja need asjad maksidki kätte,” sõnas Soo, lisades, et kordusmängule minnakse endast kõike andma.

Kevin Soo pikem intervjuu: 

Peatreener Alar Rikberg lisas, et jäi meeskonnaga enam-vähem rahule ja nautis treenerina kõrgel tasemel vastase vastu tegutsemist. “Mul oli treenerina õnn minna mängule ilma võidukohustuseta ja olles pigem underdog, kus sinu võistkonnal on ainuke võimalus vastast üllatada. Olgugi, et meil oli halbu momente ja oleks võinud mõne mängijaga pahandada, et taktikliselt tehti rumalusi ja mingil hetkel ei jälgitud mänguplaanis kokku lepitud asju, aga üldjoontes sisaldas see mäng väga pikki pallivahetusi ja kõvasti võitlust ja see oli ainus, mida ma meestele enne mängu ütlesin. Et naudime! Meil pole kohustusi, meil on võimalused,” kommenteeris juhendaja.

“Peame rahul olema selle geimiga, näha oli, et ideaalses olukorras oleks võinud isegi rohkemat loota, kordusmängu eel tuleb kaasa võtta see, et kui teatud asjad toimivad, püsime me mängus sees.”

Alar Rikbergi pikk intervjuu: 

Tartu algkoosseis: Markkus Keel, Matej Šmidl, Timo Lõhmus, Taavet Leppik, Mart Naaber, Kevin Soo, libero Rait Rikberg.

Külalised läksid avageimis 4:0 juhtima ja Alar Rikberg kasutas ära esimese mõtlemisaja. Leppiku serviässa ja Naabri võrgu kohalt maha löödud punkti järel oli vahe kaks silma (8:6). Naabri bloki ja rünnaku järel jõuti punkti kaugusele (13:12). Edasi mindi punkt-punktis kuni otsustavate hetkedeni. Bastardo 19:18 eduseisult läks vastane oma eduka tegutsemise ja Bigbanki eksimuste toel otsustavalt eest, võites geimi 25:21.

Teine vaatus algas sarnaselt esimesega ehk portugallased läksid ette 5:2. Mängu ühe pikema ja vaatemängulisema pallivahetuse lõpetas vastaste ühe liidri Joao Noleto pommlöök, tehes skooriks 9:4. Edasi kärises vahe juba 17:10-le ja sellest tartlased enam ei toibunud – teine geim läks vastasele tulemusega 25:14. Geimi lõpus said Bigbankil platsile Ronald Järv ja Siim Päid.

Kolmandat geimi alustas Tartul taas algkoosseis ja selg vastu seina olukorras tegutseti edukamalt. Leppiku ja Soo blokist mindi 6:2 juhtima, sundides vastast mõtlemisaega kasutama. Šmidli blokist auti rünnaku järel olid tablool kodumeeskonna edunumbrid 10:8, ent Bastardo jõudis Noleto vedamisel 10:10 viigini. Väga pika pallivahetuse lõpetas Lõhmuse kaval hanitus, andes Bigbankile minimaalse eduseisu (15:14). Otsustavatele hetkedele mindi vastu Bigbanki 20:18 eduseisul ja Šmidli äss sundis Portugali klubi seisul 21:18 mõtlemisaega kasutama. Geimpalli said tartlased Noleto servivea järel seisul 24:20 ja geimi lõpetas Soo äss – 25:20.

Neljas geim algas tasavägiselt, 8:8 seisult pääses külalismeeskond kolme punktiga ette ja sellele järgnes time-out. Kahjuks Portugali klubi edu vaid kasvas ja 10:16 kaotusseisul kasutas Rikberg ära teisegi mõtlemisaja. Siiski ei suudetud end raskest seisust enam välja võidelda, kaotades geimi 19:25 ja mängu 1:3.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: