TalTech/Tradehouse jõudis ainsa Eesti naiskonnana Optibet Balti liigas poolfinaali

Täna selgusid Optibet naiste Balti liigas viimased poolfinalistid, kui nelja naiskonna finaalturniirile jõudsid TalTech/Tradehouse ja Riia Võrkpallikool/LU. Eile tagasid poolfinaalkoha kaks Leedu võistkonda.

Kahe võiduni peetud veerandfinaalseeria esimeses mängus võõrsil mõnevõrra üllatuslikult 1:3 kaotusega leppinud TalTech/Tradehouse`il võitis eilse Sõle Spordikeskuses peetud teise kohtumise RSU/MSG võistkonna vastu 3:0 (25:16, 25:14, 25:21) ja tänase kolmanda 3:1 (25:23, 22:25, 26:24, 25:19) tulemusega. Marily Lass panustas põhiturniiri teise kohaga lõpetanud TalTechi võitu 20 punkti, kogudes rünnakul 15 (efektiivsus 39%) ja blokis 5 punkti. Kätriin Põld lisas võitjatele 15, Milja Raitis 12, Eliisa Peit 11 ja Maren Mõrd 10 punkti. Karmena Struka tõi põhiturniiril seitsmenda koha saavutanud Läti võistkonna resultatiivseimana 18 punkti.

TalTech lahendas 49-protsendilise servi vastuvõtu juures rünnakuid 39-protsendiliselt, lätlannade vastuvõtt oli 43% ja rünnak 30%. Blokipunkte kogunes võitjatele 14 ja kaotajatele 12 ning serviässasid võõrustajatele kuus ja külalistele neli. Miinuspoolele lähevad TalTechi 15 serviviga, RSU/MSG eksis servil kuuel korral.

Kodusaalis peetud esimese veerandfinaalmängu Riia Võrkpallikool/LU vastu 3:0 tulemusega võitnud, kuid Riias peetud kordusmängus 1:3 (19:25, 25:23, 22:25, 19:25) kaotusega leppinud Tartu Ülikool/Bigbank kaotas otsustava kolmanda mängu 1:3 (19:25, 25:22, 13:25, 21:25) tulemusega. Seega lõppes Tartu naiskonna võitlus seitsmenda järjestikuse Balti liiga medali eest, kui 2017. aastal teeniti pronks-, 2018. aastal kuld-, 2019. aastal hõbe-, 2020. aastal pronks-, 2021. aastal samuti pronks- ja 2022. aastal hõbemedal.

Ingris Suvi kogus võõrsil mänginud tartlannade ridades 13, Ingrid Kiisk 9 ja Mari Arak samuti 9 punkti. Põhiturniiri viies võistkond Tartu jäi põhiturniiril neljandaks tulnud lätlannadele selgelt alla nii rünnakul kui blokis – Riia võistkonna rünnakuefektiivsus oli 42% ja Tartu naiskonnal 28%, blokipunkte märgiti võitjatele 12 ja kaotajatele 4.

Kolmanda Eesti võistkonnana veerandfinaali jõudnud Audentese SG/Noortekoondis kaotas Jonavos Aušrinele 0:3 ja 1:3 tulemusega, põhiturniiriga piirdunud Barrus/Võru Võrkpalliklubi lõpetas hooaja kümnenda kohaga.

Optibet naiste Balti liiga finaalturniir toimub 25.-26. veebruaril TalTechi spordihoones. Avapäeval toimuvates poolfinaalides kohtuvad TalTech/Tradehouse ja tiitlikaitsja Kaunas VDU ning põhiturniiri parim Jonavos Aušrine ja Riia Võrkpallikool/LU. Pühapäeval toimuvad medalimängud.

Optibet naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN