Koolikülaskäigud Saaremaale olid täis head tuju ja võrkpalli

EVFi koolikülaskäigud jätkusid kahepäevase Saaremaa turneega, kui tippvõrkpallurid Karli Allik, Johan Vahter, Helar Jalg ja Siim Põlluäär jagasid võrkpalliõpetust oma kodusaare Orissaare, Leisi, Aste, Kihelkonna, Salme, Kärla ja Muhu kooli õpilastele.

Kulka kaasabil toimunud külaskäikude avapäeval lastele võrkpallitarkusi jaganud tänavune Soome meister Karli Allik ja Eesti meister Johan Vahter kinnitasid nagu ühest suust, et tegusale päevale andis ekstraenergiat rohkem kui saja lapse innustunud osavõtt.

Tippvõrkpallurite külaskäigud olid eriti väikeste koolide jaoks suursündmus, näiteks Kihelkonna ja Aste oli vaat et terve kooli õppetunnid pausile pannud ning lapsed kogunesid saali, et oma silmaga Saaremaalt võrsunud koondislasi näha. “Kui Karli läks näiteks Kihelkonnas servima või palli lakke lööma, siis oli see lastele selline ohoo-moment, mis jääb neile pikaks ajaks meelde,” ütles Johan Vahter, kelle ema – muide – on tänaseni Aste kooli kehalise kasvatuse õpetaja.

Mis tunne oli ema valvsa pilgu all tundi läbi viia? “Pinget ei olnud peal, natuke vabam tunne kui mängul. Saaremaa päevil andsin seal lastele trenni ja mõned poisid olid nüüdki tuttavad,” ütles Eesti koondise libero Vahter.

Muu hulgas said lapsed teada, et Johan ja Karli läksid kõigepealt tennisetrenni, et Karli oskab natuke kitarri mängida ning et mõlemal mehel kulub kahe peale hooajal ära umbes tosin paari mängutosse.

Võrkpall pakkus lastele huvi

Teisel päeval Salmel, Kärlas ja Muhu põhikoolis käinud endised Saaremaa VK mängijad Helar Jalg ja Siim Põlluäär nautisid samuti oma kodukandi lastele võrkpallialgete õpetamist. “Oli väga meeleolukas ja tegus päev,” kinnitasid nad nagu ühest suust. “Tore oli näha, et lastele pakkus võrkpall väga huvi,” ütles oma karjääri jooksul Itaaliaski pallinud Siim Põlluäär.

Kärla koolis kohutusime taas ühe tubli võrkpalluri emaga, kui direktorina võttis meid vastu TalTechis mänginud Karel Ellermaa ema Sirje, kes avaldas lootust, et Kärlas avataks sügisest laste võrkpalliringid.

Karjääri jooksul lisaks Saaremaale ka Selver Tallinnas ja Järvamaal mänginud Helar Jala sõnul on suurepärane, et selline ettevõtmine on algatatud eriti just väiksemates maakoolides. “Lapsed olid tublid ja tahtsid kõiki asju kaasa teha. Üllatas see, et ühes koolis ei olnud korralike pallegi, aga nüüd saime jätta lastele mitu uut võrkpalli, millega harjutama hakata. Kui tänastest lastest kasvõi paar jõuab võrkpalli juurde või üleüldse spordi juurde, on selline päev korda läinud,” sõnas Jalg.

EVF viis koolidele kingituseks palle ning võrkpalliõpikuid.

Aste Põhikool
Aste Põhikool
Kihelkonna Kool
Kihelkonna Kool
Salme Põhikool
Salme Põhikool
Kärla Põhikool
Kärla Põhikool
Muhu Põhikool
Muhu Põhikool
Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: