Seni võiduta naiskondade duellis jäi peale TalTech/Tradehouse

Naiste Meistriliigas kohtusid enne tänast vaid kaotusi tunnistanud TalTech/Tradehouse ja TBD-Biodiscovery Tartu, kes vajasid võitja selgitamiseks viit geimi. Kaks punkti kirjutas tabelisse Tallinna ja ühe Tartu võistkond.

Kodusaalis mänginud tiitlikaitsja TalTech jäi avageimis peale 25:15 resultaadiga, kuid kaotas teise 22:25 ja kolmanda 23:25 tulemusega. Neljandas geimis olid taaskord paremad võõrustajad, kes viisid 25:17 geimivõiduga mängu viiendasse geimi. Otsustavas geimis läksid külalised 3:2 ette, kuid seejärel leiti ennast 3:8 kaotusseisust. Tartlannad võitlesid küll lõpuni, kuid vahet vähendada ei suutnud ja leppisid 9:15 kaotusega.

Viiendas geimis seitsme punktiga säranud Dzintra Lember panustas TalTechi 3:2 (25:15, 22:25, 23:25, 25:17, 15:9) võitu 23 ja Eliisa Peit samuti 23 punkti. Seejuures näitas Peit kohtumise parimat efektiivsust, jäädes 18-ga plussi. Rünnakul suure koormusega tegutsenud Lember sai 71 tõstet, millest lahendas 16 ja lõpetas mängu +4 punktiga. Lemberi kesise efektiivsuse põhjustasid rünnakul tehtud rohked omavead, mida mängu lõpuks kogunes kokku 17. Ethel Uibo lisas kodupubliku lemmikule 19 punkti. Helerin Hansman tõi tartlannadele 17, Laura Laas 15 ja Lisette Pihor 11 punkti.

TalTech jäi peale kolmes olulisemas statistilises elemendis – rünnakul 34%-26%, pallingu vastuvõtul 48%-34%, blokipunktides 11-6. Palinguässasid lõid mõlemad naiskonnad 11.

Punkti- ja võiduarve avanud TalTech/Tradehouse tõusis kolmest mängust kogutud kahe punktiga kuuendaks, kõik viis mängu kaotanud TBD-Biodiscovery Tartu hoiab samuti kahe punktiga seitsmendat kohta.  Taaskord jagatakse Naiste Meistriliigas punkte 28. novembril, kui turniiritabeli viimane Viljandi Metall võõrustab esikohta hoidvat Tallinna Ülikool/Kikast.