Rünnakul säranud Nette Peit aitas TalTechi poolfinaali, edasi liikus ka TBD Pharmatech/Kastre

Naiste karikavõistlustel selgusid täna viimased poolfinalistid, kui kahemängulistes veerandfinaalides kohtusid teistkordselt TalTech ja Tartu Ülikool/Bigbank ning Viljandi Metall ja TBD Pharmatech/Kastre. Poolfinaali jõudsid Tallinna ja Tartu võistkond.

Kui 31. oktoobril toimunud veerandfinaalseeria avamängusd olid tiitlikaitsja TalTechi võidunumbrid 3:1, siis täna võeti kodupubliku ees 3:0 (25:22, 25:17, 25:17) võit. Rünnakul 77-protsendilise efektiivsusega sisuliselt ideaalse esituse teinud Nette Peit sai 22 tõstet, millest punktivõiduga lõppesid 17. Lisaks tõi Peit ühe bloki- ja ühe servipunkti, kogudes üleplatsimängijana 19 punkti. Salme Adeele Hollas kogus Tartu Ülikool/Bigbanki poolel 10 punkti.

Mõlemas võistkonnas käisid väljakul 12 erinevat naist, TalTechile tõi vähemat ühe punkti 10 erinevat mängijat. Kahes esimeses geimis, millega ühtlasi kindlustati edasipääs, näitas TalTech silmapaistvat 52-protsendilist rünnakuefektiivsust. Kolmandas geimis langes näitaja 30% peale. Tartlannade rünnak oli esimeses geimis 40 ja teises 43%. Mängu kokkuvõttes oli võitjate rünnakuefektiivsus 44% ja kaotajatel 38%.

Kodusaalis 3:1 võidu võtnud TBD Pharmatech/Kastre vajas Viljandis toimunud korduskohtumises edasipääsuks kaht geimivõitu, millega saadi teise geimi lõpuks hakkama. Kuigi ülejäänud kolm geimi kuulusid Viljandi Metallile, siis 3:2 (15:25, 20:25, 25:21, 25:18, 15:13) võit tähendas eelmisel hooajal finaali jõudnud viljandlannadele tänavuste karikavõistluste lõppu.

Hanna Liise Nälk tõi koduvõistkonna resultatiivseimana 16, Kelly Metsamärt 13 ja Kädi-Lii Väli 11 puntki. Külaliste ridades oli 15 punktiga parim Kairin Tammel.

Poolfinaalis läheb TalTech vastamisi Rae Spordikool/VIASTONiga, teise finalisti selgitavad esiliigas mängiv Dorpat/Tartu vald/TKSK ja TBD Pharmatech/Kastre.