Raskest seisust välja tulnud Võru vähendas kaotusseisu, Taltech jõudis finaali

Laupäeval selgus naiste Meistriliigas esimene finalist, kelleks on oodatult TalTech/Tradehouse. Teises poolfinaalpaaris võttis esimese võidu Famila/Võru Võrkpalliklubi. 

Seeria avamängu 0:3 ja teise 2:3 tulemusega kaotanud Võru naiskond jäi kolmandas kohtumises kodusaalis mänginud Tartu Ülikool/Bigbanki vastu kiirelt 0:2 kaotusseisu. Seejärel suutsid võrulannad selg vastu seina olukorras mängu pöörde tuua, võites omakorda nii kolmanda, neljanda kui viienda geimi, pikendades 3:2 (-21, -11, 15, 23, 11) võiduga seeria neljamänguliseks.

Võru naiskonna võitu andsid suurima panuse Eliise Hollas ja Mari-Liis Graumann, kes kogusid mõlemad 17 punkti. Graumann näitas seejuures kasutegurit +10 ja Hollas +9. Tartlannade kindlaks liidriks kujunes Ingrid Kiisk, kes realiseeirs 19 rünnakut (40%) ning lisas kaks bloki- ja mängu parimana koguni kuus servipunkti. Pluss-miinus arvestuses jäi Kiisk 13-ga plussi. Ingris Suvi tõi võõrustajatele 15, Katariina Vengerfeldt 13 ja Annabel Huik 10 punkti.

Erinevalt lõpptulemusest jäi kõikides statistilistes näitajates peale Tartu esindus – rünnakul 35%-29%, vastuvõtul 41%-31%, blokipunktides 10-4 ja serviässades 16-7. Võistkonna arvestuses oli tartlannade efektiivsusnäitaja +31 ja Võrul +9.  Mängu kordus on nähtav SIIN.

Seeria kolmanda kindla võiduga lõpetanud TalTech/Tradehouse loovutas täna Audentese SG/Noortekoondisele vastavalt 15, 17 ja 16 punkti. Nette Peit panustas koduvõistkonna võitu 10 ja Kadi Kullerkann 9 punkti, Elina Lebedeva lõpetas kohtumise külaliste ridades 8 punktiga. TalTech oli selgelt edukam rünnakul, näidates 40-protsendilist efektiivsust, kaotajate sama näitaja oli 21%. Mängu kordus on leitav SIIN.

TalTechi finaalivastane võib selguda juba homme, kui Lõuna-Eesti naiskonnad peavad Võrus neljanda kohtumise. Tartlannade võidu korral on poolfinaalseeria lõppenud, Võru esinduse võit pikendaks seeria viiemänguliseks.

 

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: