Rahvaliiga 21. hooaeg on jõudnud play-offi lävele

Rahvaliigas on sellel aastal käimas 21. hooaeg ning kogu Eesti peale on seitsmes erinevas tugevusgrupis võistlustules üle 120 mees-, nais- ja segavõistkonna. 

Ainsatena peavad veel alagrupimänge meeste ja segavõistkondade I tugevusgrupp. Meeste I tugevusgrupis mängib sel hooajal seitse võistkonda ning pärast esimest vooru on juhtima läinud VK Tsunaami I, neile järgneb ainus Tartu võistkond Sahkar ja kolmandal positsioonil asub Coolbet Neemeco. Ainsana pääseb otse 7.-8. aprillil Türi Konesko Spordihoones toimuvale suurele finaalturniirile põhiturniiri võitja. Teised võistkonnad peavad märtsis läbima veel veerandfinaalid.

Segavõistkondade I tugevusgrupis on süsteem sarnane meestele, sest osalemas on samuti seitse võistkonda. Hetkel on teistelt eest rebinud võistkond MarketWise/Nõo Vald, kes liigub järjestikuste võitudega finaalturniiri suunas. 2.-4. kohale on põnev konkurents, kui ühe punkti sees on nii võistkond Dynamo, Projekt O2 kui ka SEB. Veerandfinaalideni jõutakse märtsis.

Meeste II tugevusgrupis alustas sügisel turniiri 13 võistkonda. Kolme alagrupi võitjateks osutusid SK Palivele, Ridala SK ja Segway/Viljandi Vald VK. Veerandfinaalides mängitakse kahe võiduni ja omavahel lähevad vastamisi: SK Palivere – VK Jääger, SK Tats/Rae Spordikool – Ridala Spordiklubi, Valtu – Tartu SS Kalev, Järva Valla Spordikeskus – Segway/Viljandi Vald VK. Võistkonnad, kes saavutavad omavahelistes mängudes kaks võitu, kvalifitseeruvad finaalturniirile.

Meeste III tugevusgrupis mängis 35 võistkonda, kes jaotusid seitsmesse alagruppi. Kaheksa parima asetusega tiimi (Barrus, SK Torma Sport, Jõhvi SK, Intervoll VK, Wilsons/TTK C, Sirius, Oru VK, VK Teemu) said otse play-offide teise vooru ja ootavad vastaseid esimesest ringist. Kokku mängib play-offides 24 võistkonda, igas ringis kaotajad elimineeritakse. Neli parimat kvalifitseeruvad finaalturniirile.

Segavõistkondade II tugevusgrupis osales 25 võistkonda, kes jagunesid kuue alagrupi vahel. Edasi pääsesid alagruppidest kokku 16 võistkonda. Esimeses voorus mängitakse kaks mängu ja võitjad liiguvad edasi veerandfinaalidesse. Finaalturniiri kohale on suurimad pretendendid alagruppide võitjad Idablokk, Reinuvaderid, SuperSpläsh, Aruküla VK, VK Üks Samm ja Udraki. Need, kes finaalturniiri koha saavad, selguvad märtsi lõpuks.

Naiste I tugevusgrupis osales kahes viieses alagrupis kokku 10 naiskonda. Alagruppide tasavägisust näitas see, et ainsana sõelmängudest välja jäänud viienda koha võistkonnad saavutasid nii mitmeidki mängu- ja geimivõite. Veerandfinaalides kohtuvad omavahel VK Selver ja Haapsalu, Intervoll ja VK Seltskond, VK Täht ja VK Tervis ning Keila VK ja VK Retro. Alagrupiturniiril näitasid parimat hoogu kõik mängud võitnud VK Selver ja Keila VK.

Naiste II tugevusgrupis mängis viies alagrupis kokku 23 võistkonda. Vaid võitudega pääsesid alagruppidest edasi kolm võistkonda – Paide VK/Veltsi Reisid II, Kosmos ja SK Torma Sport, oma alagrupi võitsid ka Sauga ja Sandpit. Naised mängivad 1/16 finaalis kaks mängu, võitjad pääsevad edasi veerandfinaali, kus finaalturniirile saamiseks peab vajadusel kuldse geimiga mängima kaks mängu. Kõiki tulemusi saab vaadata siit. Play-off tabelid on leitavad siin.

Rahvaliiga finaalturniir kõikidele tugevusgruppidele toimub 7.-8. aprill Türi Spordihoones. 7. aprill mängivad naiste ja meeste II tugevusgrupp, meeste III ning sega I tugevusgrupp. 8. aprill mängivad naiste ja meeste I tugevusgrupp ning sega II tugevusgrupp.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: