Rae Spordikool/VIASTON pani avageimi ehmatuse järel ennast kordusmängu eel heasse seisu

Täna tehti naiste karikavõistlustel algust kolmanda veerandfinaalseeriaga, kus poolfinaalkohta püüavad Audentese SG/Noortekoondis ja Rae Spordikool/VIASTON. Avageimi kaotuse järel jäi peale Rae Spordikool/VIASTON.

Kodusaalis mänginud Audentese SG/Noortekoondis jäi esimeses geimis 2:5 kaotusseisu, kuid nelja järjestikuse punktivõiduga asuti 6:5 juhtima. Võõrustajad kasvatasid eduseisu kiirelt seitsmepunktiliseks (15:8) ja geimi lõpus särasid tablool koduvõistkonna 25:15 võidunumbrid. Ülejäänud kolmes geimis nägid 120 pealtvaatajat võõrsil mänginud Rae Spordikool/VIASTONi kindlat paremust, kui teine geim võideti 25:9, kolmas 25:16 ja neljas 25:17 tulemusega, mis tähendas külaliste 3:1 (15:25, 25:9, 25:16, 25:17) mänguvõitu.

38-protsendilist rünnakuefektiivsust näidanud Silvia Pertens realiseeris 34-st tõstest 13 ja lõi võitjate üheksast serviässast viis. Kohtumise parim oli ka Pertensi kasutegur +10. Merili Kõrvel assisteeris 11 punktiga. Nora Lember tõi võõrustajatele 14 punkti.

Serviässasid kogusid kaotajad viis ja võitjad üheksa, vigu kogunes mõlemal naiskonnal 11. Rünnakuefektiivsus oli parem võitjatel – 38%-32%. Raigo Tatriku hoolealused patustsid rünnakul kolme omaveaga, Marko Metti juhendatav Audentese SG/Noortekoondis tegi rünnakul 17 omaviga. Blokis jäi punktidega 9-8 peale koduvõistkond. Mängu kordus on leitav SIIN.

Kahemängulise seeria korduskohtumine toimub 14. novembril kell 19. Jüri Spordihoones. Audentese SG/Noortekoondis vajab edasipääsuks 3:0 või 3:1 võitu ja seejärel paremust kuldses geimis. Ülejäänud tulemused tagavad poolfinaalkoha Rae Spordikool/VIASTONile.

Homme kell 19.30 algab NET spordihallis viimane veerandfinaalseeria, kus mängivad TBD Pharmatech/Kastre ja Viljandi Metall.