Pidurdamatu Selver/TalTech oli kolmandat korda Võru Barrusest üle ja on tiitlist võidu kaugusel

Selver/TalTech alistas Eesti meistrivõistluste finaalseerias Võru Barrus Võrkpalliklubi kolmandat korda 3:0 (25:15, 25:17, 25:19) ja on meistritiiltist ühe võidu kaugusel.

Seeria neljas mäng toimub teisipäeval, 9. aprillil kell 19.00 Võru spordihoones.

Selver/TalTechi tavapärases algkoosseisus oli üks muudatus, kui U20 koondisega EM-valiksarja mängudel viibivat Tristan Tähte asendas vigastusest taastunud Albert Hurt. Mängu alustas paremini kodumeeskond Selver, minnes Valentin Bouleau serviässa järel juhtima 4:1, sundides Oliver Lüütsepa esimesele mõtlemisajale. Ent õige pea suurendas Marx Aru ässpalling vahe 8:4-le, punktist lähemale Võru enam ei pääsenud ja Andri Aganitsa rünnak tõi tabloole seisi 17:12. Geim kindlalt TalTechile – 25:15.

Teine geim kulges sarnaselt esimesele, Bouleau serviäss tegi seisuks 7:2 ja Tarvo Tähe serviviga andis TalTechile juba 14:9 edu. Tallinna klubi mäng sujus igas elemendis ja järjekordne blokk käristas vahe juba 19:11-le ning geimi võitis Selver/TalTech taas üliveenvalt – 25:17.

Nüüd oli Barrusel selg vastu seina ja kolmandat vaatust alustati võitluslikult – teises geimis Robin Kahu asemel platsile tulnud Rasmus Meiuse rünnak tegi seisuks 7:4 Võrule. Aga TalTech viigistas 8:8 ja edasi mindi punkt-punktis, kuni Aru serviäss vahe kolmepunktiliseks käristas – 16:13. Barrus tuli veel punkti kaugusele, aga viigini enam ei jõutud ning ka kolmas geim läks Selver/TalTechile, tulemuseks 25:19.

STATISTIKA: Võitjate poolel säras täna Keith Pupart, kes tõi 16 punkti (+14), Marx Aru lisas 12 (+11) ja Albert Hurt 9 punkti (+4). Selveri vastuvõtt oli 56% ja rünnak 54%, blokist saadi 10 ja servilt 7 pukti (9 viga).

Võru meeskonna edukaim oli 10 punktiga (+1) Kristo Kollo, 9 silma (+6) lisas Shonari Hepburn ja 6 silma jäi nii Renato Santose (-5) kui Rasmus Meiuse (+4) arvele. Barruse vastuvõtt oli 44% ja rünnak 35%, blokipunkte teeniti 6 ja servil löödi 1 äss ning eksiti 12 servil.

Võru peatreener Oliver Lüütsepp tõdes, et ilma oma rünnakuliidri Renato Santose suurema panuseta on ülikeeruline finaalseerias midagi korda saata.