Optibet naiste Balti liigas hakatakse poolfinaliste selgitama

Baltimaade parimad naiskonnad alustavad nädalavahetusel Optibet naiste Balti liigas poolfinalistide selgitamist, kui nelja parema hulka jõudmiseks on vaja võita kaks veerandfinaalmängu. Lisaks kolmele Eesti naiskonnale ihkavad poolfinaali jõuda kolm Läti ja kaks Leedu võistkonda.

Seitsmendat järjestikust Balti liiga medalit püüdev Tartu Ülikool/Bigbank läheb veerandfinaalis vastamisi Läti võistkonna Riia Võrkpallikool/LUga, kellele põhiturniiril kahel korral kaotati. Kodusaalis jäi põhiturniiri viies Tartu alla numbritega 1:3 (15:25, 20:25, 25:22, 14:25), Riias võtsid põhiturniiri neljanda kohaga lõpetanud lätlannad 3:0 (25:20, 25:19, 28:26) võidu.

Põhiturniiril teiseks tulnud TalTech/Tradehouse mängib poolfinaalkoha eest põhiturniiri seitsmenda RSU/MSG võistkonnaga. Paari favoriidiks saab lugeda TalTechi, kes mõlemas käimasoleva hooaja omavahelises mängus saavutas 3:0 võidu.

Põhituriiri kaheksanda kohaga veerandfinaali jõudnud Audentes SG/Noortekoondis kohtub veerandfinaalseerias põhiturniiri parima Jonavos Aušrinega. Mõlemad tänavuse hooaja omavahelised mängud lõppesid Leedu võistkonna 3:0 paremusega. Neljandas veerandfinaalis kohtuvad tiitlikaitsja Kaunas VDU (põhiturniiri 3.) ja VK Jelgava (6.).

Tartu naiskond alustab poolfinaalkoha püüdmist 11. veebruaril kell 14 kodusaalis, teine ja vajadusel kolmas kohtumine toimub vastavalt 18. ja 19. veebruaril Riias. RSU/MSG ja TalTech/Tradehouse`i veerandfinaalseeria algab 11. veebruaril kell 15 Jurmalas, teine mäng on kavas 18. ja vajadusel kolmas 19. veebruaril Tallinnas.

Audentese SG/Noortekoondis mängib Aušrinega 17. veebruaril kell 19 ja 18. veebruaril kell 13, vajadusel kolmas vastasseis toimub 19. veebruaril. Kõik Aušrine ja Audentese SG/Noortekoondise kohtumised toimuvad Jonavas. Barrus/Võru Võrkpalliklubi saavutas tänavu 10. koha.

Optibet naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN