Nõlvak – Tiisaare EM lõppes kaotusega kaheksandikfinaalis

Mart Tiisaare ja Kusti Nõlvaku teekond Müncheni EM-il lõppes 1:2 (21:18, 18:21, 8:15) kaotusega Austria paari Julian Hörl – Alexander Horst vastu.

Mängu esimene geim kulges väga sarnaselt eilse vaheringi võidumängu geimidele. Muidu punkt-punktis, aga geimi keskpaigas jäi Eesti duo väikesesse kaotusseisu. Seekord oli tablool seis 9:13 kui Mart ja Kusti võtsid mängu pea täielikult enda kontrolli alla – esimese geimpallini jõuti seisul 20:15 ehk olime teinud 11:2 spurdi. Austerlased suutsid küll esimesed kolm geimpalli päästa, aga mitte geimi. Esimene Eestile 21:18.

Teine geim kulges esimesega sarnaselt. Geimi keskel olime kaotusseisus 11:14, siis võtsime kolm punkti järjest ja tundus, et kordub see, mida nägime eile ja tänases esimeses geimis. Aga vanameister Horsti vedamisel – mees näitas võrgul uskumatut osavust Tiisaare kõrge bloki vastu mängides – suutsid austerlased seekord mängus püsida ja geimi lõppu meie meestest kindlamini mängida. Geim vastastele 21:18.

Kolmanda geimi algus kohe ei ennustanud järgnevat. Eesti sai esimesed punktid, juhtisime 2:1 ja 4:3, aga seejärel algas Hörli ja Horsti etendus. Järgmised 16 pallivahetust lõppesid austerlaste 12:4 seeriaga, sinna sisse mahtusid nii serviässad kui lootusetutest olukordadest üles toodud kaitsepallid koos kavala mänguga võrgul, millele meie mehed vastust enam ei leidnud. Nii läkski kolmas geim päris veenvalt 15:8 Austria meestele ja sellega sai Eesti esipaari EM-turniir Münchenis läbi.

“Kolmanda geimi algus oli raske, sest ikka veel oli meeles see esimese geimi ilus mäng ja hea edu ja samas olid vastased teises saanud korralikult mängu käima, nii et kolmanda alul polnud me päris kindlad kuidas edasi peaks tegutsema,” kommenteeris Mart Tiisaar ebaõnnestunuks kujunenud otsustavat geimi.

Eesti esipaar pole veel otsustanud kas osalevad 27. – 28. augustil Pärnus toimuvatel Eesti meistrivõistlustel. Mart Tiisaar vigastas tänase mängu esimeses geimis kergelt jalga ja Kusti Nõlvak vastas sellekohasele küsimusele: “Vaatame paari päeva jooksul kuidas kehad reageerivad ja seejärel teeme otsuse Eesti meistrivõistlustel osalemise kohta!”