Nõlvak – Tiisaar pidid EM-i teises mängus tunnistama vastaste paremust

Münchenis toimuva rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlustel kohtusid Mart Tiisaar – Kusti Nõlvak täna E-alagrupi võitjat otsustavas mängus Šveitsi paariga Marco Krattiger – Florian Breer ja pidid vastu võtma 0:2 (18:21, 25:27) kaotuse. Meie esipaar jätkab turniiri neljapäeval vaheringis Saksa paari Lukas Pfretzschner – Robin Sowa vastu.

Eesti mehed alustasid mängu vastastest kindlamalt ja juhtisime geimi esimeses pooles pidevalt paari punktiga, aga seisul 11:11 püüdsid šveitslased meid kinni ja sellest hetkest alates läks pingeliseks. Geimi keskpaigas tegi vastane 3:0 spurdi ja Eesti jäi esimest korda kaotusseisu 13:14 ning sellest hetkest alates oli initsiatiiv pigem šveitslaste käes. Šokolaadimaa mehed tõid pidevalt kaitses üles väga raskeid palle ja pikkade pallivahetuste võitmine haaras kaasa ka publiku, kellest meie vastased said täna kindlasti rohkem tuge kui kümmekond häälekat Eesti fänni Kustile ja Mardile pakkuda suutsid. Geimi lõpuni veidi kindlamini mänginud Šveits võitis esimese 21:18.

Teist geimi alustas Eesti taas paremini, kaotusseisul 6:9 võtsid šveitslased mõtlemisaja ja midagi seal arutatust igatahes töötas, sest hetk hiljem oli tablool viik 11:11. Alates 14:14 seisust kumbki meeskond vahe suuremaks kui 1 punkt venitada ei suutnud. Geimpallini jõudis esimesena Eesti seisul 21:20, aga ei seda ega ka järgmist nelja geimivõiduks vajalikku pallivahetust me võita ei suutnud. Seisul 24:25 sai Šveits esimese matšpalli, selle suutsime päästa, aga mitte järgmist, nii läkski geimivõit 27:25 ja sellega ka mänguvõit vastastele.

“Meie ei mänginud omal tasemel, aga vastane oli tavalisest kindlam ja stabiilsem. Eriti head olid nad täna blokk-kaitses ja neil ei tulnud sisse mitte ühtegi mõõnaperioodi. Aga nüüd on selge, et meie jaoks algab turniir homme,” kommenteeris mängu Mart Tiisaar.

Meie meeste EM jätkub neljapäeval vaheringis, kus vastaseks on Saksa paar Lukas Pfretzschner – Robin Sowa, kes alustasid turniiri 29nda asetusega. Sakslased kaotasid alagrupi esimese mängu tugeva Tšehhi paari Perusic – Schweiner (4.) vastu, aga võitsid teises mängus Austria paari Ermacora – Pristauz (13.).

“Vaadates paare, kes vaheringis mängivad, siis loosi üle ei saa kurta, vabalt oleks võinud ka keerulisema vastase saada. Aga sakslased mängivad kodupubliku ees, nii et lihtne ei saa olema,” ütles Tiisaar peale loositulemuste selgumist. 16 parema hulka pääsemiseks otsustav mäng algab neljapäeval Eesti aja järgi kell 17:00.