Naiste liigade klubid rääkisid uue hooaja ootustest ja lootustest

Täna toimunud Credit24 Meistriliigas ja naiste Balti liigas ning Eesti meistrivõistlustel osalevate klubide ühisel hooaja avaüritusel räägiti eelseisva hooaja ootustest ja lootustest. Üritust on võimalik järelvaadata Postimehes.

Naiste Balti liigas teeb sel hooajal Eesti klubisid kaasa viis: TalTech/Tradehouse, TÜ/Bigbank, Audentese SG/NK ja Barrus/Võru VK. Lisaks osalevad neli Läti klubi (VK Jelgava, DU/
Milatss, Riga Volleyball School/Latvian University, RSU/MVS) ja kolm Leedu klubi (TK Kaunas-VDU, Alytaus „Prekyba-Parama“, Jonavos Aušrine – KKSC).

Liiga kaksteist võistkonda mängivad kohalesõitudega kaks ringi põhimõttel üks mäng kodus, teine võõrsil. Esimese etapi paremusjärjestus annab asetuse play-offideks ja Eesti meistrivõistlusteks. Balti liiga põhiturniiril kohtadele 1.-8. tulnud võistkonnad kohtuvad kahe võiduni peetavates veerandfinaalides järgnevalt: 1. vs 8.; 2. vs 7.; 3. vs 6.; 4. vs 5. 9-12. koht edasi ei mängi.

Vaata võistkondade koosseisse.

Eesti meistrivõistlustel osaleb 8 klubi:

TalTech/Tradehouse
Barrus/Võru VK
Tartu Ülikool/Bigbank
Audentese SG/Noortekoondis
Tallinna Ülikool/Kikas
Rae Spordikool/VIASTON
Viljandi Metall
TBD-Biodiscovery Tartu

Eesti meistrivõistluste põhiturniiril mängivad kaheksa võistkonda kohalesõitudega kaks ringi süsteemis – üks mäng kodus, teine võõrsil. Pärast põhiturniiri on 1. ja 2. võistkond mänguvabad. Veerandfinaale mängivad paarid: 3. vs 6.; 4. vs 5. Mängitakse kahe võiduni.

Eesti klubide peatreenerid ja esindajad rääkisid eelseisva hooaja eesmärkidest.

TalTech/Tradehouse, mänedžer Uku Rummi: “Meie klubis on nii lahkujaid kui karjääri lõpetajaid ja eks see oma jälje on jätnud. Võistkond on veel komplekteerimisel ja peatreeneriotsingud samuti alles käivad.”

TÜ/Bigbank, peatreener Hendrik Rikand: “Kindlasti tahame jätkata traditsiooni, kus oleme viis aastat järjest võitnud Balti liigas medali ja tahame kindlasti ka kuuendat aastat seda teha ja aastase vaheaja järel võiks seda teha finaalis ehk võidelda kulla eest. Paberil peaksime olema tugevamad kui eelmisel aastal, meil on paar päris head täiendust ja loodan, et see seltskond sulandub ühiselt keemiana platsil kokku. Eesti meistrivõistlustel ja karikavõistlustel tahame samuti finaali välja jõuda ja kui sa finaalis oled, siis sealt ei taha ju kunagi kaotajana lahkuda.”

Audentese SG/NK, peatreener Andrei Ojamets: “Audentes on rahvuskoondise kasvulava ja number üks ülesanne on kasvatada koondisele järelkasvu. Kindlasti üritaks ka medalitele mängida, aga selge see, et meil sel aastal läheb keerulisemaks, sest eelmise hooaja neli põhimängijat on võistkonnast lahkunud ja tuli kuus uut noort, kelle üle mul on hea meel. Loodan, et nad saavad selle hooajaga häid kogemusi. Oluline on, et noortel toimuks areng, just lätlaste ja leedukatega mängude pealt.”

Barrus/Võru VK, peatreener Raivo Jeenas: “Meie võistkond on nagu kevad – nagu võrkpall ja kogu loodus, tärkab ka meie naiskond kevadel.” Sidemängija Kaisa Bahmatšev: “Mina eelmise hooaja alguses ei julenud loota, et me selle hõbedagi saame. Sel hooajal loodan, et suudame sama hästi mängida kui eelmisel ja vaatame siis, mis värvi see medal meil lõpuks on. Aga võiks ikka medal olla.”

Tallinna Ülikool/Kikas, peatreener Sten Esna: “Kindlasti läheme mängima medalite peale nii Balti liigas kui Eesti liigas kui karikavõistlustel. Eks ole näha, millised kohad me kevadeks siit välja suudame pigistada. Esimese kuu põhjal – kui kõik terved püsivad ja tahe ja sära silmis jätkub, siis ma usun, et me võime midagi kihvti korda saata.”

Viljandi Metall, peatreener Margit Keerutaja: “Meie oleme oma võistkonna komplekteerinud nii, et meil jäid alles esiliiga naised ja meil on väga palju noori, kes väga-väga soovivad mängida. Meie läheme (hooajale vastu) väga suure sooviga mängida palju mänge sellel hooajal.”

Rae Spordikool/VIASTON, peatreener Raigo Tatrik: “Eks me oleme esimesel aastal siin suured õpipoisid, õpivad nii treenerid kui mängijad. Me ei saa öelda, et peame võitma üks või kaks või kolm või kaheksa mängu. Kuna olen 2006. aastal sündinute koondisega tegelenud juba kolm aastat, siis nii-öelda tule lõi põlema mul EEVZA turniir, kus mängisime Venemaa, Ukrainaga, Valgevenega, nägin Poola võistkonda lähedalt – siis ma nägin, et me pole väga kaugel Euroopa tippudest. Pärast seda turniiri oli mul selge, et kui me seda järgmist sammu ei tee tüdrukutega ja nad mängivad ainult noorteklassis, siis me piltlikult öeldes lehvitame raudteejaamas tugevatele riikidele järele. Kui saame siit tugevaid mänge, siis vast see rong ei lähe nii kiiresti ära.”

TBD-Biodiscovery Tartu, mänedžer Hendrik Rikand: “Selle hooaja suurem eesmärk on kanda kinnitada meistriliigas, et Tartus oleks ka edaspidi kaks naiskonda. See uus naiskond on mõeldud noorematele mängijatele ja neile, kes esindusnaiskonnas on saanud vähem platsil olla. Ma loodan, et nad kasutavad selle võimaluse ära.”

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: