Naiste koondis pidas kontrollmängu Austriaga

Eesti rahvusnaiskond pidas täna võõrsil kontrollmängu Austria koondisega ning pidi tunnistama vastase paremust. Eesti kaotas kolm esimest geimi 0:3 (22:25, 22:25, 17:25), peeti ka kaks lisageimi. Neljandas oli parem Eesti 25:19 ning viienda võitis Austria 18:16.

Eesti poolel said mänguaega kõik 14 mängijat, resultatiivseimaks kerkis 14 punktiga (+8) Liis Kullerkann, kes viibis väljakul kõik viis geimi. Kertu Laak tõi kolme geimiga 13 punkti (+7) ja 9 punkti jäi osalise mänguajaga nii Nette Peidi (+4) kui Kristiine Miileni (+5) arvele.

Eesti vastuvõtt oli 40%, rünnakuid lahendati 42-protsendiliselt, blokiga teeniti 8 punkti (neist 4 pani Liis Kullerkann) ning servil löödi 11 ässa ja eksiti 17 pallingul.

Austria edukaim oli rünnakul 20 punkti (+9) toonud Nikolina Maroš. Austria vastuvõtt oli 36%, rünnak 44%, blokiga teeniti 15 punkti ja serviga 7 punkti (12 viga).

Homme kohtutakse sama vastasega uuesti. Seejärel ootab 28.-30. mail ees Euroopa Hõbeliiga esimene alagrupiturniir Bosnia ja Hertsegoviinas.