Rannavõrkpall

Naised

Koondisest:

Naiste rannavollekoondis 2024

Eesti naiste rannavõrkpalli koondis osales Rahvuste karika alagrupiturniiril Leedus Vilniuses, et püüda piletit Pariisi olümpiamängudele.

Eestit esindasid Heleene Hollas – Liisa Remmelg ning Eva Liisa Kuivonen – Liisa-Lotta Jürgenson.

Eesti naiskond kuulus A-alagruppi, kus lisaks mängivad Leedu, Sloveenia, Austria, Slovakkia ja Rumeenia.

Tulemused:

Eesti läks esmalt vastamisi Rumeenia esindusega ja teenis kaks kindlat võitu. Esmalt kohtusid Kuivonen – Jürgenson Rumeenia teise duo Adina Stanciu – Ioana-Alexandra Ordeaniga ning said kindla 2:0 (21:15, 21:17) võidu. Teises mängus kohtusid omavahel esipaarid Hollas – Remmelg ja Ioana Sorina Hododi – Iona Andreea Miu. Selle kohtumise võitsid eestlannad samuti kindlalt 2:0 (21:12, 21:8).

Eesti järgmiseks vastaseks oli turniiri korraldaja Leedu. Kuivonen – Jürgenson said esmalt Ieva Vasilisiuskaite ja Ieva Dumbauskaite vastu kirja 1:2 (22:20, 16:21, 6:15) kaotuse. Seejuures tulid noored eestlannad avageimis välja kaotusseisust ja võitlesid endale geimivõidu. Seejärel võtsid Hollas ja Remmelg mõõtu Monika Paulikiene – Aine Raupelytelt ning selle mängu võitsid 2:0 (21:12, 21:15) leedulannad.

Järgmisena mängiti Slovakkiaga ja selle vastassseisu Eesti 2:0 võitis. Esimeses kohtumises näitasid südi võitlust Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson, kes alistasid 2:1 (13:21, 21:13, 15:13) Barbora Tokosova – Kristina Harmanova. Seejärel tulid platsile esipaarid ja Heleene Hollas – Liisa Remmelg teenisid 2:0 (21:19, 21:17) võidu Slovakkia esiduo Lubica Siposova – Martina Terenova. See võit tagas koha poolfinaalis, kus oli vastaseks Sloveenia.

Sloveenia teise paari vastu pidid Kuivonen ja Jürgenson vastu võtma 1:2 (21:19, 19:21, 10:15) kaotuse Maja Maroltilt ja Živa Javornikult. Hollas – Remmelg said aga esipaaride vastasseisus kirja raske 2:0 (26:24, 21:17) võidu. See tähendas, et finaali pääseja pidi selgitama kuldne geim.

Kuldses geimis tulid Eesti poolelt platsile Hollas – Remmelg ja Kotnik – Lovsin. Kahjuks tuli eestlannadel tunnistada vastaste 15:11 paremust ja nii jäi finaaliuks suletuks.

Vaata kõiki tulemusi.

Kokku oli alagruppe neli. Iga alagrupi võitja pääses Rahvuste karika finaalturniirile Lätis Jurmalas (15.-16. juunil), mille võitjad tagavad koha Pariisi olümpiale.