Rannavõrkpall

Mehed

Koondisest:

Meeste rannavollekoondis 2024

Eesti meeste rannavollekoondis püüdis Pariisi olümpiamängude piletit Saksamaal Hamburgis toimunud meeste Rahvuste karika alagrupiturniiril, kus jõuti välja poolfinaali. 

Eestit esindasid turniiril Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar ning Urmas Piik ja Dmitri Korotkov.

Eesti kuulus C-alagruppi, kus lisaks mängisid Saksamaa, Inglismaa, Luksemburg, Sloveenia, Küpros ja Moldova.

Esimeseks vastaseks oli Küpros, kellest saadi kindlalt jagu mõlemas kohtumises. Esmalt alistasid Piik ja Korotkov 2:0 (21:11, 21:14) Skordis Constantinose – Savvides Odyssease. Seejärel olid Nõlvak – Tiisaar tulemusega 2:0 (21:6, 21:14) paremad Yiannakkos Konstantinosest – Georgios Chrysostomoust.

Järgmisena mindi vastamisi Inglismaa koondisega. Avamängus mängisid Piik – Korotkov Frederik Bialokozi – Issa Batranega ja said tasavägise mängu järel 2:1 (21:14, 14:21, 19:17) võidu.

Nõlvak – Tiisaar kohtusid seejärel vendade Javier ja Joaquin Belloga ning sellest paarist väljus võidukalt Eesti esiduo. Sarnaselt avamängule lõppes ka see tulemusega 2:1 (19:21, 21:16, 15:5). Nii pääses Eesti meeskond poolfinaali.

Eesti poolel tulid esmalt platsile Urmas Piik ja Dmitri Korotkov, kes pidid tunnistama Sloveenia teise paari Jan Pokeršniku ja Nejc Zemljaki 2:0 (21:16, 25:23) paremust.

Seejärel oli Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaare kord, nende vastaseks olid Klemen Šen ja Danijel Pokeršnik. Selle kohtumise võitis Eesti esipaar 2:0 (21:14, 21:19), mis tähendas, et finaali pääseja pidi selgitama kuldne geim.

Kuldses geimis läksid vastamisi Nõlvak – Tiisaar ning Jan Pokeršnik – Nejc Zemljak ja kahjuks tuli sellest 17:15 võiduga välja Sloveenia duo ning eestlased finaali ei pääsenud.

Alagruppe oli kokku neli ja iga alagrupi võitja pääses Rahvuste karika finaalturniirile Lätis Jurmalas, mille võitjad tagavad koha Pariisi olümpial.

Vaata kõiki tulemusi.

Riikide omavaheline paremus selgub kahemängulistes minimatšides ja kui seis on pärast kahte mängu viigis, siis saab otsustavaks kuldne geim. Tavalisest suurem on sellel võistlusel ka koondise treeneri roll, sest erinevalt MK-etappidest tohib treener mängu ajal viibida väljaku ääres ning treeneril on õigus muuta koosseise enne igat minimatši ja ka enne kuldset geimi.