Kert Toobali kiire teekond võrkpalliplatsilt treeneripingile

Eesti rahvusmeeskonna vigastatud kapten Kert Toobal ei saa kodust EM-finaalturniiri mängijana kaasa teha, ent saab meeskonnale toeks ja abiks olla treeneripingil.

Toobal on üks kahest tegevmängijast, kes on osalenud kõigil viiel EM-finaalturniiril, teine on Ardo Kreek, kes Toobali eemalejäämisel kaptenirollis on.

Kui selgus, et kogenud sidemängija põlv vajab kirurgilist sekkumist ja ta ei saa mängida, soovis peatreener Cédric Énard teda siiski kaasata ja nii kutsuti kogenud mängumees appi treeneripingile.

“Kerdi rolli meie meeskonnale on raske üle hinnata, seega, kui selgus, et ta ei saa mängida, tahtsin teda muul moel tiimi juurde tuua. Tema kohaolek iseenesest on juba suureks plussiks,” sõnas peatreener.

“Treenerid pöördusid minu poole sellise küsimusega ja muidugi olin nõus ja valmis neid aitama. Püüan abiks olla nii, kuidas saan ja hetkel on olukord selline. Muidugi olin löödud, kui selgus, et ma kodusel turniiril mängida ei saa, aga selline on sport. Eks ma esmalt püüan aidata meie sidemängijaid, kui nad peaksid minu abi soovima,” sõnas Toobal, kes on Eesti koondise eest väljakul käinud 308 korda. Võrdluseks – Eesti koondis on üldse pidanud 406 ametlikku mängu.

“See on eriline turniir nii minu kui kogu meeskonna jaoks ja mul on hea meel, et saan siiski sellest osa olla. Esimesel mängul ei olnud eriti hea seal istuda (Eesti kaotas Lätile 1:3), aga teises mängus oli juba parem,” muigas legendaarne sidemängija.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: