Kaotusseisust välja tulnud Audentese SG/Noortekoondis viigistas poolfinaalseeria

Tartu Ülikool/Bigbankil oli täna võimalus kindlustada finaalkoht, kuid Audentese SG/Noortekoondisel õnnestus hingestatud esitusega seada poolfinaalseerias jalule viigiseis. Tallinna Ülikool/Kikase finaalvastane saab selgeks homme Tartus.

Kodusaalis peetud poolfinaalseeria avamängus Audentese SG/Noortekoondist 3:1 tulemusega võitnud Tartu Ülikool/Bigbank jõudis täna finaalist ühe geimivõidu kaugusele, kui Audentese spordihallis peetud kohtumises haarati kolme geimi järel 2:1 eduseis. Kodupubliku rõõmuks oli Audentese SG/Noortekoondisel varuks järgmine käik, kui selg vastu seina olukorras parandati tuntavalt rünnakuefektiivsust – kolmes esimeses geimis olid näitajad vastavalt 30%, 35% ja 33%, kuid neljandas 47% ja viiendas 40%. Raskest seisust välja tulnud koduvõistkond võitis neljanda geimi 25:21 ja viienda 15:10 resultaadiga, mis tähendas võõrustajate 3:2 (16:25, 25:22, 19:25, 25:21, 15:10) võitu.

Tartu Ülikool/Bigbanki peatreener Hendrik Rikand tõi välja, et Tartu naiskond jäi suures eduseisus võitu ootama. “Vastased õnnestusid mingil hetkel servil paremini, meie lahendused kaugest vastuvõtust olid väga õnnetud. Me ei suutnud kannatada ja oodata enda võimalust. Teises geimis vaatasime, et asi on tehtud (Tartu naiskond juhtis 17:9 – toim), aga hakkasime eksima lihtsatel pallidel ja sealt hakkas hargnema – noored läksid julgemaks. Kodusaalis oleme kindlasti valmis võitlema ja võitma, vaatamata sellele, et tööpäeval on alati raskem mängida,” rääkis Rikand.

Eva Liisa Kuivoneni intervjuu:

Võitjate mänguvankrit vedasid Eva Liisa Kuivonen ja Nora Lember, kes said kokku 103 tõstet. Kuivonen kogus mängu lõpuks 22 (+10) ja Lember 21 (+11) punkti. Võitjate kümnest blokipunktist pooled märgiti Anu Talvari kontosse, lisa tuli ka kaheksa rünnakupunkti näol. Kuue serviässaga säranud Ingris Suvi tõi tartlannadele 18, Ingrid Kiisk 14, Renate Pikk samuti 14 ja Eliise Hollas 11 punkti.

Kui servi vastuvõtul oli täpsem Tartu esindus, siis rünnakul jäi peale Tallinna naiskond – vastavalt 38%-33 ja 37%-36%. Servil olid külalised paremad seitsme (13-6) ja blokis kahe (12-10) punktiga. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Kahe võiduni peetav poolfinaalseeria saab punkti homme, kui kell 19 algab Tartu Ülikooli spordihoones otsustav kolmas vaatus. Koha finaalis on taganud põhiturniiri parim Tallinna Ülikool/Kikas.