Ideaalse hooaja teinud TalTech/Tradehouse tuli Eesti meistriks!

Laupäeval selgus naiste Meistriliigas kuldmedaliomanik, kui hooajale pani võiduka punkti TalTech/Tradehouse, mängides finaalseerias kolmandat korda üle Famila/Võru Võrkpalliklubi. Erinevalt kahest esimesest mängust ei loovutanud TalTechi naiskond seeria kolmandas mängus geimigi. 

Avageimis õnnestus võõrsil mänginud võrulannadel 12:10 ja 13:12 juhtima minna, kuid Dzintra Lemberi serviseeria toel võttis favoriit TalTech kuus järjestikus punkti, pääsedes 18:13 eduseisu. Geimi lõpus olid võõrustajate edunumbrid 25:16.

Teist geimi alustas koduvõistkond TalTech 5:0 spurdiga ja külalisi enam ohtlikult lähedale ei lubanud, loovutades geimi lõpuks võrulannadele vaid 15 punkti. Tallinna esindus jätkas domineerimist ka kolmandas geimis, mis võideti 25:16 paremusega ja saavutati 3:0 (16, 15, 16) võit.

Kui pallingu vastuvõtul mängisid võõrustajad täpsemalt protsentidega 42-34, siis rünnakul oli koduvõistkonna ülekaal veelgi selgem – võrulannade 25-protsendilise efektiivsuse vastu näidati 45-protsendilist efektiivsust. Punktiväärilisi blokeeringuid kirjutati võitjate arvele seitse ja Võru naiskonna kontosse kolm, pallingul kogus TalTech seitse ja Võru esindus kaks punkti. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Individuaalselt osutus resultatiivseimaks Silvia Pertens, kes tõi võitjatele 16 punkti. Kadi Kullerkann assisteeris 14 ja 60-protsendiliselt rünnakuid lahendanud Nette Peit samuti 14 punktiga. Võru naiskonna ridades kogusid Eliise Hollas ja Mari-Liis Graumann kaheksa punkti.

TalTechi naiskonna jaoks oli tegemist väga eduka hooajaga, kui lisaks Eesti meistritiitlile võideti kuldmedal ka Balti liigas ja Eesti karikavõistlustel. Eelmisel aastal koroonaviiruse leviku tõttu medaleid välja ei jagatud.

 

Parimateks mängijateks valiti:

Parim sidemängija Julija Mõnnakmäe

Parim libero Kristi Nõlvak

Parim diagonaalründaja Kadi Kullerkann

Parim temporündaja Eliisa Peit

Parim temporündaja Eliise Hollas

Parim nurgaründaja Nette Peit

Parim nurgaründaja Eva Liisa Kuivonen

 

Hõbemedali saavutanud Famila/Võru Võrkpalliklubi

TalTech/Tradehouse`i kapten Mari Loorman ja peatreener Marko Mett rääkisid pikemas intervjuus äsjasest finaalist, kuldsest hooajast ja säravamatest hetkedest klubis:

Mari Loormani ja Kadi Kullerkannu intervjuu:

Salme Adeele Hollase ja Eliise Hollase intervjuu:

 

Naiste Meistriliiga finaalseeria tulemused: 

3. aprill kell 14 TalTech Spordihoone. TalTech/Tradehouse – Famila Võru VK 3:1 (27:25, 21:25, 25:11, 25:16)

7. aprill kell 18 Võru Spordikeskus. Famila Võru VK – TalTech/Tradehouse 1:3 (23, -20, -22, -16)

10. aprill kell 14 TalTech Spordihoone. TalTech/Tradehouse – Famila Võru VK 3:0 (16, 15, 16)

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: