Hollas ja Soomets lõpetasid Šveitsi turniiri veenva võidu ja kolmanda kohaga

Rannavõrkpallurid Heleene Hollas ja Liisa Soomets alistasid Šveitsis Locarnos toimunud Beach Mastersi turniiri pronksimängus šveitslannad Mara Betscharti ja Sarina Kisslingu kindlalt 2:0 (21:13, 21:14).

Pronksimäng oli kavas esmaspäeval Eesti aja järgi kell 16, aga varasemate mängude kestust arvesse võttes alustati sellega varem. Hollas ja Soomets, kes mängisid päeva esimeses poolfinaalis kell 13, said vastastega võrreldes mängu võrra kauem puhata, aga tunnistasid, et mängude vahe oli siiski päris lühike ning väljakul tundus raske olevat kõigil. “Olime poolfinaali kaotusest päris löödud ja vaiksed, aga unustasime selle täielikult ja panime välja kõik, mis panna oli,” sõnas Soomets. Eraldi tõi Soomets välja toiminud mängutaktika ning Hollase tegutsemise blokis.

Esmaspäeva lõunal peetud poolfinaalis oli Hollasel ja Soometsal võimalus edeneda ka kulla peale mängima, aga määravaks said otsustavat geimi kimbutanud rohked omavead ja nii kaotati Leona Kernenile ja Annique Niederhauserile tulemusega 1:2 (16:21, 21:14, 9:15). Kokkuvõttes võitsid Hollas ja Soomets Šveitsis kolm ning kaotasid kaks matši. Mõlemad paarid, kelle paremust turniiri jooksul tunnistati, mängivad esmaspäeva õhtul finaalis. Lisaks Kernenile ja Niederhauserile jäädi alla ka Dunja Gersonile ja Laura Caluorile.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: