Head mängunärvi näidanud Eesti alistas Belgia 3:1

Eesti rahvuskoondis alistas Euroopa Kuldliiga kolmandas voorus tasavägiselt alanud mängus Belgia 3:1 (29:27, 31:29, 22:25, 25:13) ja tõusis alagrupis teisele kohale. Sama vastasega mängib Eesti uuesti, aga võõrsil juba sel pühapäeval.

“Kohati näitasime päris head mängu. Tulemusega jääb treeneritepink kindlasti rahule, aga mängu käigus paljude kindlate eduseisude maha mängimine, ebakõlad ja mingitest väga kindlatest reeglitest mitte kinni pidamine, nende asjadega kindlasti lõpuni rahul ei saa olla,” kommenteeris mängupilti ja -tulemust Eesti koondise treener Alar Rikberg.

Eesti meeskond alustas koosseisus Robert Viiber, diagonaalründaja Valentin Kordas, nurgaründajad Albert Hurt ja Märt Tammearu, temporündajad Henri Treial ja Alex Saaremaa ning libero Silver Maar.

Meie koondis sai küll mängu kõige esimesed punktid, aga suurem osa esimese geimi esimesest poolest kulges külaliste juhtimisel. Seisul 10:15 võttis Eesti koondise peatreener Fabio Soli mõtlemisaja ja see tõi tulemust, sest jõudsime löögiulatusse 20:21 ja 21:22 ja lõpuks viigi 23:23. Järgnes pinev geimi lõpp, kus meie vastastel oli 4 geimpalli, aga lõpuks oli 29:27 parem ikkagi meie koondis.

Eesti poistest tõi kõige rohkem punkte Hurt 7 (+5), kes vastuvõtul jäi küll veidi hätta (positiivne vastuvõtt 33%), aga rünnakuid lahendas 50%-lise resultatiivsusega ning nurgamees tõi meile ka 2 blokipunkti. Treial lisas 5 (+5), Tammearu 4 (+4) ja Kordas 3 (+1) punkti.

Teist geimi alustas Saaremaa asemel Mart Naaber, ülejäänud mehed samad, kes mängu alguses. Selle geimi algus kulges Eestil paremini, juhtisime pikalt, aga geimi keskpaigas oli edu napp 13:12, sealt edasi veidi hiljem 20:17 ja kui juba tundus, et läheneme geimi võidule, siis Belgial oli varuks veel üks käik. 3:0 spurt tõi tabloole 20:20 ja veidi hiljem olime hoopiski ise tagaajajad 21:23. Sellel seisul võttis Soli oma teise aja ja taas oli sellest abi, sest tasavägises lõpus jõudis esimesena geimpallini Eesti. Kohe esimest me ära ei lahendanud, lõppkokkuvõttes läks meil vaja kuute geimpalli, et geim 31:29 koju tuua.

Maratongeimi skoorimehed meie poolelt: Kordas 6 (+2), Treial 5 (+5), Tammearu 5 (+2), Naaber 4 (+3) ja Hurt 3 (+1) punkti. Eesti sai tervelt 5 punkti blokist, nendest Naaber sai enda kontosse 3. Eesti näitas väga head vastuvõttu – 58%, kusjuures esimeses selles elemendis veidi ebalevalt tegutsenud Hurdal (kelle peale tuli kõige enam vastaste serve) oli nüüd positiivne vastuvõtt suurepärane 78%. Vahetustest andsid teises geimis oma panuse taas lühemateks episoodideks platsile tulnud Markus Uuskari ja Renet Vanker.

Kolmanda geimi alul olid meil taas platsil Viiber, Kordas, Hurt, Tammearu, Naaber, Treial ja Maar. Geimi esimene pool oli sarnane eelmisele – Eesti juhtis pidevalt 1-2-3 puntiga. Kuni seisuni 12:12. Umbes samal ajal tegi meie meeskond sidemängija vahetuse, Viiberi asemel tuli tõstma Vanker. Aga hetk hiljem läks hoopis Belgia esimest korda ka 13:14 juhtima. Initsiatiivi nad siiski ei saanud, edasi jätkus punkt-punkti mäng. Seisul 19:19 tuli täna esimest korda mängu Stefan Kaibald. Puhkama läks Hurt. Vastaste eduseisul 20:22 võttis aja meie peatreener, aga erinevalt eelmistest geimilõppudes, suutis Belgia seekord otsustavaid palle paremini mängida ja nii geim külalistele 25:22.

Kolmanda geimi punktid: Kordas 5 (+3), Treial 3 (+3), Tammearu 3 (0). Vastaste poolelt tegi meile kõige rohkem kurja nende diagonaalründaja Ferre Regers 7 (+6) punktiga. Vastaste edu tuli nende paranenud vastuvõtust. Belgial see näitaja 67% meie 50% vastu.

Neljanda geimi algkoosseisus oli võrreldes eelmise algusega üks muudatus – Hurt vaatas mängu vahetusmeeste kastist, platsil oli tema semel eelmise geimi lõpus mängu tulnud Kaibald. Geimi algus oli tasavägine, aga seisult 5:5 tegi Eesti 5:1 vahespurdi, mis ette rutates võib öelda, et oligi selle geimi otsustav. 14:8 seisul oli belglaste peatreener Emanuele Zanini sunnitud ära kasutama juba ome teise mõtlemisaja, mis tõi küll hetkeks tulemust kahe võidetud punkti näol, aga edasi kulges kõik kodumeeskonna taktikepi järgi. Geim ülikindlalt Eestile 25:13 ja sellega kogu mäng 3:1.

Eesti koondise punktitoojad: Valentin Kordas 19 (+10), Märt Tammearu 17 (+10), Henri Treial 15 (+14!), Albert Hurt 11 (+6), Mart Naaber 8 (+3). Vaid neljandas algusest lõpuni platsil olnud Kaibald jõudis koguda 5 (+4) punkti. Imelise mängu tegi meie temporündaja Treial, kes eksis kogu mängu jooksul rünnakul vaid ühel korral!

Eesti oli vastastest ülivõimsalt üle blokis. Meil 15, Belgial 4 blokipunkti. Muud statistilised näitajad olid võrdsemad: Serviässad: Eesti 1 vs. belgia 3; servivead Eesti 15 vs. Belgia 16; Positiivne vastuvõtt Eesti 54% vs. Belgia 49%; rünnakute õnnestumine Eesti 49% vs. Belgia 40%.

Eesti kohtub Belgiaga uuesti juba sel pühapäeval Kortrjikis. Mängu algus Eesti aja järgi kell 20:00, mängust teeb otseülekande ETV2.