Eesti sai viiegeimilises põnevusmängus Sloveenia vastu napi kaotuse, Laagilt 30 punkti

Eesti naiste rahvuskoondis läks Euroopa Hõbeliiga raames võõrsil vastamisi Sloveeniaga ning sai ülimalt tasavägise mängu järel 2:3 (18:25, 25:18, 25:23, 22:25, 15:11) kaotuse.

Nette Peidi jaoks oli tänane kohtumine 100. mäng koondise eest.

Eesti on nüüd alagrupis 4 punktiga neljandal kohal. Liider on 7 punktiga Portugal, kes sai täna 3:2 jagu Rootsist. Rootsil on teisena samuti 7 punkti, kolmas on 5 punktiga Sloveenia.

Vaata kõiki tulemusi ja tabeliseisu.

Täna sai rohkelt vastutust 17-aastane sidemängija Häli Vahula, kes sekkus kuni lõpuni mängu kolmanda geimi keskel. Ta tunnistas, et oli naiskonna rünnakuid juhtima minnes väga närvis. “Olin nii närvis, et ei mäletagi, mida ma sel hetkel mõtlesin, jalad värisesid igatahes platsile minnes. See polnud päris esimene kord naiste koondise eest mängida ja tänane oli sellst siiski parem,” sõnas Vahula naerdes.

“Eks mõni tõste oli ikka kehva ka, aga ju midagi ka õigesti tegin, kui Kertu 30 punkti tõi,” vastas sidemängija küsimusele, kuidas klappis koostöö ründajatega. “Minu nõrk koht on aga kaitsemäng, mis ei taha kuidagi paremaks minna, aga eks pean sellega rohkem vaeva nägema. Kindlasti andis tänane kohtumine tulevikuks enesekindlust, sest see on teine tase, kui Eesti liiga.”

Peatreener Alessandro Orefice ütles, et kaotusele vaatamata tunneb ta heameelt positiivsete asjade üle. “Kuigi kaotada pole tore, on mul tüdrukute üle hea meel, sest hetkeolukorras on see tulemus hea. Kahjuks on Miilenil probleem küünarliigesega ja seetõttu ei saanud ta rünnakul täisvõimsusega tegutseda ning tema panus jäi seetõttu väiksemaks. Aga me tegeleme selle probleemiga, ja temast on kasu ka muul moel. Hea meel on Silvia Pertensi ja Häli Vahula üle, kes mõlemad tegid vahetusest mängu tulles hea esituse,” kommenteeris Orefice.

“Hõbeliiga on üks projekt ja oleme suuremat pilti vaadates alles poolel teel. Täna tegime ühe sammu õiges suunas ja ma tõesti pole pettunud või pahane. Muidugi vaatame mängu üle ja püüame järgmises paremini teha.

STATISTIKA: Kertu Laak vedas täna Eesti rünnakuid, tuues lõpuks 30 punkti (+23), Kristiine Miilen lisas 9 punkti (-2), Eliise Hollas 8 punkti (+5) ning Liis Kullerkann 7 silma (+5). Eesti vastuvõtt oli 34%, rünnak 33%, blokiga saadi 11 punkti (5 blokki sai kirja Laak), servil löödi 11 ässa ja eksiti 7 servil. Sloveeniale tõi 22 punkti (+10) Mija Šiftar. Sloveenia vastuvõtt oli 42 ja rünnak 44%, blokist saadi 10 ja servilt 7 punkti.

Eesti algkoosseis: Julija Mõnnakmäe, Kertu Laak, Nette Peit, Kristiine Miilen, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, libero Kadri Kangro.

Kodupubliku tuge nautinud Sloveenia läks avageimi 9:5 juhtima ja Alessandro Orefice saatis platsile Kadi Kullerkannu ja Häli Vahula. Sloveenlannade 12:9 seisul tehti tagasivahetus ja Laak ning Mõnnakmäe jätkasid. Eesti jõudis punkti kaugusele (14:13), ent otsustavateks hetkedeks kärises vahe suuremaks – 19:15 seisul kasutas Orefice taas mõtlemisaega. Avageim kuulus tulemusega 25:18 kodunaiskonnale. Avageimis oli Eesti vastuvõtt 45%, rünnak vaid 31%, Laak tõi 3 punkti.

Teist geimi alustasid eestlannad võitluslikult, ent rünnakuga oli jätkuvalt suuri probleeme. Laagi serviäss andis Eestile minimaalse edu (6:5) ja õige pea haarati Miileni blokist auti rünnakust 13:9 edu, kui servijoone taga püsis pikalt Liis Kullerkann. Geimi keskel põrutas ässa Mõnnakmäe (15:11) ja Kullerkannu temporünnaku järel juhtisime 18:14. Geimi lõpp oli küll närviline, ent Laak tõi geimpalli seisul 24:18 ja geimi lõpetas Mõnnakmäe ja Hollase ilus koostöö – 25:18. Eesti vastuvõtt langes (33%), ent rünnakuprotsent tõusis (42%). Laagilt 5 punkti.

Kolmas geim algas Eesti naiskonna jaoks 1:5 kaotusseisuga ja peatreener kutsus mängijad platsi äärde  mõtlemisajale. Kullerkannu blokk seadis jalule 7:7 viigi, ent Sloveenia käristas vahe 12:8-le. Geimi keskel vahetas Vahula välja Mõnnakmäe, veidi hiljem sekkus Peidi asemel Silvia Pertens. Eesti suutis kaotusseisust välja tulla, kui Laagi kahe ässa ja eduka rünnaku järel jõuti 18:18 viigini. Edasi mindi punkt-punktis, Pertensi rünnak andis Eestile geimpalli seisul 24:23 ja Laagi blokk lõpetas geimi 25:23 Eestile. Eesti sai selles vaatuses blokist koguni 8 punkti (kahe eelmisega vaid 2), vastuvõtt oli 33 ja rünnak 21%. Laak vedas jätkuvalt Eesti rünnakuid, selles vaatuses lisandus 9 punkti ja kokku oli tema arvel kolme geimiga 17 punkti.

Neljas geim algas sarnaselt kolmandale ning Eesti jäi 1:4 kaotusseisu ja Orefice võttis mõtlemisaja. Ka kaks järgmist punkti läksid vastasele ning tagaajaja rollis oldi kuni geimi lõpuni. 11:16 kaotusseisul püüdis Eesti juhendaja veel mõtlemisajaga mängu muutust tuua. Laagi jõuline rünnak tõi Eesti kolme punkti kaugusele (15:18), Miilen vähendas vahe 19:21-le ja Vahula serviässa järel oli seis 21:23 ning Sloveenia võttis aja maha. Järgmine punkt vähendas Eesti kaotusseisu minimaalseks ehk 22:23-le, ent geimpalli said siiski sloveenlannad seisul 24:22 ja neljanda geimi võitis Sloveenia 25:23. Nii pidi võitja selguma viiendas vaatuses. Laagilt 7 punkti. Eesti vastuvõtt oli 26%, rünnak 41%, blokist lisandus vaid 1 punkt.

Otsustav geim algas närviliselt, Sloveenia pääses ette 6:3 ja Orefice võttis aja maha. Pertensi äss vähendas vahe punktiliseks (6:5), pooli vahetati Sloveenia 8:6 juhtimisel. Vahetusest Miileni asemel sekkunud Peit vähendas vahe 9:11-le ning ka järgmine punkt läks Eestile – vahe 10:11! Järgmine Sloveenia rünnak jäi aga maha ja matšpallini jõudis Sloveenia seisul 14:10. Geim Sloveeniale 15:11 ning kogu mäng seega 3:2.