Eesti rannavollekoondised osalevad Rahvuste karikal

Luksembrugis toimunud loosimisel said selgeks meeste ja naiste rannavõrkpalli koondiste alagrupid Rahvuste karika alagrupiturniiril.

Eesti meeste koondis kuulub teist korda toimuval Rahvuste karikal A-alagruppi koos Norra, Inglismaa, Ungari ja Bulgaariaga.

Eesti naiskond mängib C-alagrupis, kus lisaks on Holland, Sloveenia, Küpros ja Põhja-Iirimaa.

Alagrupimängud peetakse mais-juunis ja iga alagrupi võitja pääseb Rahvuste karika finaalturniirile, mille võitjad tagavad koha Pariisi olümpial. Finaalturniir peetakse 2024. aastal.

Riikide omavaheline paremus selgub kahemängulistes minimatšides ja kui seis on pärast kahte mängu viigis, siis saab otsustavaks kuldne geim. Tavalisest suurem on sellel võistlusel ka koondise treeneri roll, sest erinevalt MK-etappidest tohib treener mängu ajal viibida väljaku ääres ning treeneril on õigus muuta koosseise enne igat minimatši ja ka enne kuldset geimi.

Rannavollekoondise peatreener Rivo Vesik ütles, et Eestit esindavad meie esipaarid ja paarid, kes teevad kaasa MK-sarjas. “Meestest peaks seal osalema Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar ning teise paarina Kaur Erik Kais ja Rasmus Meius, kellele see oleks heaks ettevalmistuseks noorte EMiks. Naistest mängiks esiduo Liisa Soomets ja Heleene Hollas ning samuti MK-tasemel kaasa tegevad Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson,” kommenteeris Vesik.

Meeste alagrupid:

Naiste alagrupid:

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: