Eesti rannavollekoondis jäi Rahvuste karika avamängus Hollandile alla

Austrias Viinis esmakordselt toimuvat rannavõrkpalli Rahvuste karikat alustas Eesti meeskond täna 0:2 kaotusega Hollandile.

Eestit esindavad Kusti Nõlvak – Mart TiisaarKaur Erik Kais – Rasmus Meius ja viienda liikmena Dmitri Korotkov. Treenerina tegutseb Austrias Indrek Verro.

Tänases esimeses alagrupimängus kohtusid Kaur Erik Kais – Rasmus Meius ja Christiaan Varenhorsti – Steven van de Velde ning Hollandi duo võttis 2:0 (21:9, 21:17) võidu.

Teises mängus tulid Eesti eest väljakule Dmitri Korotkov ja Mart Tiisaar, Hollandi pani vastu Alexander Brouwer – Robert Meeuwseni ja selle matši keerasid tulemusega 2:0 (21:18, 24:22) enda kasuks hollandlased.

Järgmine alagrupimatš toimub eestlaste jaoks juba neljapäeva hommikul kell 10.00. Vastaseks on kas Austria või Tšehhi koondis, kes mängivad omavahel täna õhtul.

Vaata tulemusi.

Turniiri süsteem: Igas alagrupis selgitatakse välja kolm paremat meeskonda, alagrupi võitja pääseb otse poolfinaali, teiseks ja kolmandaks tulnud koondised saavad oma võimaluse veerandfinaalides, kus selgitatakse välja ülejäänud poolfinalistid.

Riikide omavaheline paremus selgub kahemängulistes minimatšides ja kui seis on pärast kahte mängu viigis, siis saab otsustavaks kuldne geim. Tavalisest suurem on sellel võistlusel ka koondise treeneri roll, sest erinevalt MK-etappidest tohib treener mängu ajal viibida väljaku ääres ning treeneril on õigus muuta koosseise enne igat minimatši ja ka enne kuldset geimi.