Eesti rahvusmeeskond oli kontrollmängus parem Ukrainast

Eesti rahvusmeeskond kohtus kontrollmängus Ukraina esindusega ning võttis 3:0 (25:18, 25:20, 25:22) võidu. Mängiti ka kaks lisageimi, kus oli 25:17 ja 15:12 parem samuti Eesti.

Homme kell 18.00 kohtutakse sama vastasega Tartu Ülikooli spordihoones uuesti. Mäng on pealtvaatajatele tasuta ja otsepildis nähtav volley.ee lehel.

STATISTIKAT: Markus Uuskari tõi nelja geimiga 19 punkti (+16), terve mängu kaasa teinud Albert Hurt lisas 17 punkti (+5), samuti viis geimi platsil olnud Alex Saaremaa 13 punkti (+5) ning Martti Juhkami kogus kolme geimiga 12 punkti (+5). Ukraina edukaim oli 14 silmaga (+1) Yevhenii Kisiliuk.

Vastuvõtt oli Eesti poolel viie geimi peale 50%, rünnakuid lahendati 53-protsendiliselt, Ukraina samad näitajad olid vastavalt 44 ja 41%. Blokist said mõlemad 7 punkti, servil lõid eestlased 9 ja ukrainlased 6 ässa.

Markus Uuskari ütles pärast head esitust, et väljakul klappis koostöö sidemängijatega väga hästi. “Sidedega klappis ja neil polnud bloki kvaliteet ka väga hea, lendasid latvadest minema pallid. Ma arvan, et olengi võimeline nii mängima, täna oli võib-olla natuke parem päev ka. Leian iga päeva aina rohkem kindlust ja lähen paremaks,” sõnas seni koondise eest oma parima mängu teinud diagonaalründaja. “Ukraina oli kahvatu, tundus, et nad pole väga palju palli teinud. Väga palju sellest järeldada ei saa.”

Markus Uuskari pikk intervjuu:

Täna juhendas meeskonda peatreenerina Alar Rikberg, homme on selles rollis Oliver Lüütsepp. Peatreener Fabio Soli jõuab Itaaliast koondise juurde pühapäeval.

Rikberg jäi meeskonna esitusega igati rahule ja tõi eraldi välja Alex Saaremaa ning Markus Uuskari hea tegutsemise. “Oli kõvasti mänguilu, rohkem kui kahe nädala tagustes mängudes, oli näha, et meeskond on rohkem kokku kasvanud ja oli võitlust. Vahepeal kippus keskendumine kaduma ja lasime jala sirgu, ent otsustavatel hetkedel tegime õiged valikud ja saime igati väärtusliku võidu. Olen rahul, kuidas mehed plaani jälgisid ja omavahel suhtlesid,” sõnas Rikberg.

“Kui Markus Uuskari oleks klubihooajal Pärnu eest niimoodi mänginud, oleks Bigbank Tartul raskeks läinud. Mänguliselt (on ta) selgelt mees, kes on siin sammu edasi teinud. Ka Alex Saaremaa motiveeritus on päris kõrge ja ta näitab vahepeal selliseid rünnakukõrgusi ja lahendusi ja mingitel hetkedel ka servi, mida klubihooajal ei näinud,” lisas juhendaja.

Alar Rikbergi pikk intervjuu: 

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Markkus Keel, Markus Uuskari, Martti Juhkami, Albert Hurt, Alex Saaremaa, Henri Treial, libero Silver Maar.

Juhkami blokipunkti järel asus Eesti esimest geimi juhtima 10:7 ja Ukraina võttis mõtlemisaja. Ka järgmise punkti teenisid eestlased blokist. Uuskari serviäss andis kodumeeskonnale juba 18:10 edu ning avageimi võitsid eestlased 25:18. Juhkami ja Uuskari tõid avageimis kumbki 6 punkti, ukrainlaste edukaimad olid võrdselt 4 punktiga Yurii Semeniuk ja Yevhenii Kisiliuk.

Teist geimi läks Eesti meeskond 6:0 juhtima ning Ukraina peatreener kutsus mängijad mõtlemisajale. Geimi keskel läks hoogu Ukraina blokk ning 15:11 eduseisul võttis Alar Rikberg omakorda aja maha. Vahe siiski püsis, Saaremaa võimsa rünnaku järel juhiti 21:15 ning teise vaatuse võitis Eesti 25:20. Hurt ja Uuskari tõid kumbki 5 punkti. Kui avageimis oli Ukraina rünnak vaid 35%, siis teises vaatuses oli 35% nende vastuvõtt.

Kolmanda vaatuse alguses asendas Robert Viiber Markkus Keelt. See geim oli tasavägisem, geimi keskel viis Hurt Eesti 17:15 juhtima, ent tema serviviga seadis veidi hiljem tabloole 18:18 viiginumbrid. Geimi keskel sekkus Stefan Kaibald Juhkami asemel. Otsustavatel hetkedel oli parem Eesti, Saaremaa temporünnak ja Uuskari punkt viisid meid ette 23:20 ja geim kuulus Eestile 25:22. Selles vaatuses tõi Uuskari Eesti edukaimana 5 silma.

Kokkuleppel mängiti ka lisageimid. Neljandas saatis Rikberg Maari asemel väljakule Johan Vahteri, tempos sai Treiali asemel mänguaega Mart Naaber. Kaibaldi tagaliinirünnaku järel olid eestlased peal 11:4 ning sedagi geimi domineeris kodumeeskond, tulemuseks 25:17. Uuskari jõudis selles vaatuses 6 punktini.

Viiendas geimis alustasid Eesti poolel Viiber, diagonaalis Mihkel Varblane, Kaibald, Hurt, Saaremaa, Naaber, Vahter. Ukrainlased pääsesid ette 8:6, ent Kaibald viigistas. Edasi mindi punkt-punktis, lõpuks jäi 15:12 peale Eesti.

Eesti koondise koosseis mängudeks Ukraina koondisega:

Sidemängijad: Markkus Keel, Aleksander Eerma, Robert Viiber, Renet Vanker

Diagonaalründajad: Jan Markus Üprus, Markus Uuskari, Valentin Kordas

Nurgaründajad: Albert Hurt, Kevin Saar, Stefan Kaibald, Timo Ander Lõhmus, Martti Juhkami

Temporündajad: Alex Saaremaa, Mihkel Varblane, Sten Perillus, Mart Naaber, Henri Treial

Liberod: Silver Maar, Cris Karlis Lepp, Johan Vahter

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: