Eesti paarid jäid MK-etapil valusal moel põhiturniiri ukse taha

Rannavõrkpalli MK-sari jätkub sellel nädalal eksootilises Rwandas, kui kavas on Rubavu nime kandev etapp. Aafrikas toimuval kahetärnilisel etapil tegid kaasa ka Heleene Hollas ja Liisa Soomets ning Timo Lõhmus ja Dmitri Korotkov, kes põhiturniirile ei jõudnud.

Mõlemad Eesti paarid paigutati kvalifikatsiooni teise ringi, mille võitjad pääsesid põhiturniirile. Hollas ja Soomets läksid vastamisi Brasiilia duo Rupia Inck Freitas Furtado ja Angela Lavallega, kellega mängiti kolm geimi. Avageim kuulus 21:19 tulemusega Eesti võistkonnale ja teine omakorda 23:21 resultaadiga brasiillannadele. Kolmandas geimis oli 15:10 tulemusega parem Lõuna-Ameerika võistkond, kes saavutas seega 2:1 (19:21, 23:21, 15:10) võidu. Kohtumine kestis 55 minutit. Eestlannadele läks kirja 25. koht ja 120 maailmakarikapunkti.

Maailma edetabeli 189. paari Lõhmuse ja Korotkovi vastasteks olid noored prantslased Arthur Canet ja Téo Rotar, kes maailma edetabelis hoiavad 320. kohta. Esimese geimi 21:15 resultaadiga võitnud eestlased kaotasid teise 19:21 ja kolmanda 15:17 tulemusega, mis tähendas meie paarile 1:2 (21:15, 19:21, 15:17) kaotust. Lõhmus ja Korotkov lõpetasid turniiri seega 25. kohaga.