Eesti kaotas Šveitsile viiegeimilise lahingu ja jätkab valikturniiril võiduta

Eesti rahvusnaiskond kohtus EM-valikturniiri teises alagrupimängus täna Šveitsiga ning pidi vastu võtma 2:3 (25:18, 19:25, 15:25, 25:23, 14:16) kaotuse.

Sarnaselt eilsele kohtumisele Valgevenega alustas Eesti naiskond suurepäraselt ja võitis avageimi 25:18. Ent edasi kulges mäng väga üles-alla ning korduvalt mängiti maha 4-5-punktilised eduseisud. Ka otsustavas viiendas geimis oli Eesti juhtimas 13:8, ent Šveits suutis ka selle vahe tagasi mängida ja otsustavatel hetkedel kindlamini tegutseda.

Šveitsi vedas rünnakul võimsa esituse teinud Maja Storck, kes tõi koguni 35 punkti ja jäi 23-ga plussi. Võrdselt 17 punkti lisasid võitjatele Korina Perkovac ja Laura Künzler. Eesti koondise resultatiivseim oli taas Kertu Laak, kelle arvele jäi 20 punkti (+11). Liis Kullerkann ja Nette Peit lisasid kumbki 13 punkti (+10 ja +4). Vastuvõtul oli Šveits parem 43% vs 39%, rünnakul oli Šveits üle 40% vs 33%. Blokiga said mõlemad naiskonnd 7 punkti, servil lõid mõlemad 6 ässa (Šveitsil kogunes vigu 15, Eestil 10).

Eesti ridades 13 punkti toonud Liis Kullerkan tõdes, et kohtumine kulges liiga suurte tõusude ja mõõnadega. “Mängisime üsna nagu Ameerika mägedel. Esimeses geimis tulime väga suure hooga peale ja platsil oli selline tunne, et kõik olid valmis ja tahtsid väga. Teises geimis oli liiga palju ärevust, nagu Ameerika mäed. Lõpus me ju ka juhtisime, aga ei suutnud seda (mängu) ära lõpetada,” sõnas temporündaja.

Liis Kullerkannu pikem intervjuu:

Abitreener Andres Toobal sõnas, et võrdse tasemega naiskondade vastasseisus tegutsesid šveitslannad otsustavamalt. “Oli teada, et oleme suhteliselt võrdsed. Esimene geim alustasime väga hästi, järgmine kukkus ära, siis tulime jälle tagasi, neljas geim, ei oskagi öelda.. Viiendas geimis oli meil ka ju võimalus ise need asjad ära teha. Panime ise ennast raskesse olukorda, meil olid sellised lihtsamad pallid seal, mis üle tulid, oleks need ära lahendanud.. Aga no me räägime spordis “oleks”, need on need kohad, kus kui midagi tegemata jääb, siis võib kogu mäng ümber pöörduda,” kommenteeris treener. “Oli näha, olime võrdsed, aga otsustavatel hetkedel nemad tegid hea serviseeria, me jäime raskustesse ja oma palle maha ei saanud pärast seda ja nii ta laguneski ära,” ütles Toobal.

Vaata pikka intervjuud Andres Toobaliga:

Eesti algkoosseis Šveitsi vastu: Julija Mõnnakmäe, Kertu Laak, Nette Peit, Kristiine Miilen, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, libero Kristi Nõlvak.

Eesti naiskond sai end kohe mängu alguses hästi käima ja Laagi serviässa järel haarati 7:2 edu ning sunniti vastased mõtlemisaega kasutama. Edasi sujusid asjad meie jaoks sama ladusalt ning eduseis kasvas 19:13-le. Avageim kuulus kindlalt Eestile, tulemuseks 25:18.

Teine geim algas Eesti poolelt ebakindlamalt ja jäädi 6:10 kaotusseisu. Oma rahvusnaiskonna debüüdi tegi Merilin Paalo, kes tuli servima ja sai suurepäraselt hakkama, aidates Eestil punktilisa teenida. 9:14 seisul vahetas Lorenzo Micelli Laagi puhkama ja asemele tuli Kadi Kullerkann. See geim oli esimese vastand ja Šveits oli juba geimi lõpus ees 21:15, lõpus tuli Laak tagasi platsile. Geim Šveitsile 25:19.

Ka kolmandat vaatust alustas paremini vastane, minnes Korina Perkovaci serviässa ja Maja Storcki rünnaku toel ette 9:5. Eesti võitles end aga 9:9 viigini ja Laagi võimsa rünnaku ning vastaste eksimuse järel olime omakorda peal 11:9. Õige pea olid aga šveitslannad taas peal 18:14, Anu Ennok sekkus Miileni asemel. Geimi lõpp kuulus kindlalt Šveitsile – 25:15.

Nüüd oli Eestil juba selg vastu seina. Neljanda geimi algus kulges küll närviliselt ja ebatavaliste lahendustega, ent Eesti läks siiski juhtima 8:4. Mängu ühe pikema pallivahetuse võitsid aga vastased ja tulid punkti kaugusele – 8:7. 9:9 viigiseisult teenis Eesti aga neli punkti järjest ja sai ette 13:9 ja suurepärast mängu tegeva Hollase serviässa järel oldi ees 15:11. Hollase punkt andis meile 19:16 edu, ent Miileni servivea järel oli vahe vaid punkt (21:19). Läbi suurte raskuste lõi Kullerkann palli maha – 23:20, ent uuesti jõudis Šveits punkti kaugusele (23:22). Eesti sai vastase servivea järel esimese geimpalli seisul 24:22, ent seda ei realiseeritud. Kullerkann lõpetas siiski geimi Eestile – 25:23 ja mängu võitja selgitamiseks läks vaja viiendat geimi.

Otsustav geim kulges punkt-punktis, kuni Miileni rünnak andis 7:5 edu Eesti naiskonnale. Sellele järgnes Peidi serviäss ning järgmise punkti tõi Eestile Laak – 9:5 ja vastaste mõtlemisaeg. Eestil oli 13:8 edu, ent see mängiti maha ja Šveits jõudis 13:12 seisuni ning Micelli võttis aja maha. 13:13 viigiseisult teenis Šveits veel punkti ja nii oli neil kasutada matšpall – 14:13. Seda ei realiseeritud, ent geimi lõpp kuulus siiski vastasele, seisuks 16:14 ja mäng seega Šveitsile 3:2.

Eile jäi Eesti 0:3 alla Valgevenele. Homme on Eesti naiskonnal vaba päev.

Vaata tulemusi ja tabeliseisu.

Finaalturniirile pääsemiseks tuleb alagrupis tulla kahe parema sekka. Mõlema vastasega mängitakse kaks korda.