Eesti alistas kontrollmängus Soome 3:2

Eesti rahvusmeeskond pidas täna ametliku kontrollkohtumise Soomega ja teenis 3:2 (21:25, 23:25, 25:19, 25:17, 15:13) võidu. Homme kell 11.00 mängitakse sama vastasega uuesti.

STATISTIKAT: Eesti meeskonna resultatiivseim oli 21 punktiga (+14) Albert Hurt, 18 punkti (+3) lisas Robert Täht ja 13 (+5) Timo Tammemaa. Eesti vastuvõtt oli 47% nagu ka rünnak, blokist saadi 12 punkti ja servil löödi 11 ässa ning eksiti 27 pallingul.

Soome edukaimateks kerkisid võrdselt 12 punktiga Sakari Mäkinen ja Urpo Sivula. Soome vastuvõtt oli täna 37%, rünnak 42%, blokist saadi 10 ja servilt 2 punkti 16 viga).

Peatreener Cédric Énard ütles, et mängu kahe esimese geimiga ta kuidagi rahule jääda ei saa, ent mängu teine pool oli juba positiivsem. “Täna oli nagu kaks erinevat mängu. Pean mõistma, et mehed on alles ettevalmistuse poole peal ja hommikul oli jõusaal, seega ei midagi hullu, aga muidugi oli algus kohutav. Ilma servi ja vastuvõtuta ei saa võrkpalli mängida, aga kaks esimest geimi olid just sellised. Teise geimi lõpus hakkasid asjad paremaks minema ja olime servil agressiivsemad. Vastuvõtt polnud kokkuvõttes ka midagi erilist, aga vähemalt saime neid serviga survestada ja andsime seeläbi oma blokile ja kaitsele parema võimaluse. Kolm viimast geimi olid okeid, leidsime teatud rütmi,” võttis juhendaja mängu kokku.

“Mul on hea meel Robi (Robert Tähe üle-toim) üle, sest ta tunneb end väljakul aina paremini. Ja see on üks mu eesmärke, et tema end uuesti leiaks pärast pikka pausi. Suhtlesin temaga mängu ajal pidevalt, et kindel olla, et koormus liiale ei läheks. Homme saab ta ilmselt rohkem puhkust. Meeskond vajab teda ja ta on teel tagasi. Mul oli ka Reneti mängu tuleku üle hea meel. Selge see, et EMil saab tugevate tiimide vastu noortel sidemängijatel olema raskeid hetki ja vanemad peavad neid toetama. Täna oli sellega hästi. Meie vorm pole veel suurepärane, aga liigume õigel teel ja leiame järk-järgult oma õiget nägu,” lisas juhendaja.

Albert Hurda intervjuu:

Eesti alustas koosseisus Robert Viiber, Oliver Venno, Albert Hurt, Robert Täht, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, liberod Rait Rikberg ja Silver Maar.

Soome pääses avageimis 7:4 juhtima ning peatreener Cédric Énard võttis mõtlemisaja. Suurt muutust see ei toonud, esimest geimi dikteerisid soomlased. Venno rünnaku järel oli Eesti meeskond taga 14:18 ja Hurt tõi kodumeeskonna kolme punkti kaugusele 18:21 ning Tammemaa serviäss vähendas vahe 20:22-le. Avageim siiski Soomele 25:21. Eesti kasuks tõid Hurt ja Venno kumbki 4 punkti.

Samas koosseisus tuli Eesti väljakule ka teises vaatuses. Eesti jäi 5:7 taha, ent Tähe blokist auti rünnak ja Venno blokk viigistasid seisu 7:7. Geimi keskel 11:14 kaotusseisul võttis Eesti peatreener taas aja maha, Renet Vanker vahetas Viiberi puhkama. Andri Aganits sekkus Kreegi asemel. Geimi lõpus kasvas vahe 14:20-le, veel suudeti päästa mitu geimpalli ja jõuti seisuni 23:24 ning nüüd kasutasid soomlased mõtlemisaega. Järgmise punkti teenis aga Soome, võites seega geimi 25:23. Hurdalt Eesti resultatiivseimana 7 silma.

Kolmandas geimis sekkus Venno asemel Renee Teppan, Rikbergi asemel Silver Maar, Vanker jätkas sidemängijatest ja Aganits Kreegi asemel, ülejäänud mehed olid algkoosseisust. Tähe rünnakust olid tablool 7:7 viiginumbrid, geimi keskel jäi Eesti 12:14 taha, ent viigistas Aganitsa ja Vankeri blokist 14:14. Edasi mindi punkt-punktis, kuid geimi lõpus said eestlased 18:16 edu, Tammemaa temporünnakust olime juhtimas 20:17 ja Soome võttis mõtlemisaja. Tähe võimas äss tegi seisuks 23:17 ning geim Eestile 25:19. Tähelt selles vaatuses 7 punkti.

Neljandas geim jätkas hästi head hoogu leidev Täht, kes viis Eesti ette 4:2. Sellele järgnes Teppani äss! Eesti suutis mõnepunktilist edu hoida, Tammemaa ühene blokk andis meile 8:5 edu. Edu suudeti hoida, geimi keskel juhtis kodumeeskond Aganitsa rünnakust 15:10 ning Hurda serviässast 18:11. Geim kindlalt Eestile, tulemuseks 25:17. Aganits oli selle geimi resultatiivseim 5 punktiga.

Viiendas geimis jätkas Eesti sama koosseisuga. Eesti haaras Mäkineni rünnakuvea järel 6:3 edu ja Soome peatreener kasutas mõtlemisaega. Tammemaa punkti järel oldi ees 9:5, ent Soome jõudis kahe punkti kaugusele 7:9 ja Énard kutsus mehed nõu pidama. Soome jõudis punkti kaugusele (11:10), ent siis jäi Teppani rünnak maha – 12:10. Teppani rünnak andis Eestile 13:11 edu, esimene matšpall saadi seisul 14:12 Tähe rünnaku järel ja geimi võitis Eesti tulemusega 15:13 ning mängu 3:2.