Eesti alistas Belgia 3:0 ja võitis Kuldliigas pronksi!

Eesti rahvusmeeskond lõpetas Euroopa Kuldliiga pronksiga, kui Belgiast saadi jagu 3:0 (25:22, 25:19, 25:19).

Eesti resultatiivseimaks kerkis täna 15 punktiga (+8) Oliver Venno, 13 punkti (+9) panustas Ardo Kreek ja 12 (+9) Kristo Kollo. Eesti vastuvõtt oli 67%, rünnak 54%, blokist saadi 8 punkti (neist 4 läks Kollo arvele) ja servil löödi 4 ässa ning eksiti 13 pallingul.

Belgia edukaim oli 9 punktiga Mathijs Desmet, Belgia vastuvõtt oli 57%, rünnak 43%, blokist saadi 6 ja servilt 2 punkti (12 viga).

Peatreener Cédric Énard rääkis esimese Eesti koondisega võidetud medali tähtsusest, võitlusest, noortest ja sellest, mida lõppenud turniirist kaasa on võtta. “Emotsioonid on suurepärased, olen meeste üle uhke. See, kuidas mehed end pärast eilset kaotust kokku suutsid võtta, oli hea näha. Ja pronks on samuti medal, mis tähendab palju nii mulle kui meestele,” sõnas peatreener. “Eriti hea meel on noorte üle, kes said korraliku kogemuse ja ka vanemate üle, kes neid toetasid. Meil on siin olnud tore kooslus. Nägin, et mehed suudavad keerulise olukorraga toime tulla.”

Vaata Cédric Énard´i pikka intervjuud:

Kristo Kollo kuulus rahvusmeeskonna põhitegijate sekka nii eilses poolfinaalis kui tänases võidumängus Belgiaga. Nurgaründaja rääkis, et mäng oli füüsiliselt väga raske ja kohati kippus pilt eest minema. “See 3:0 ei peegelda selle mängu lihtsust, me jätsime sinna kõik platsi peale. Hästi tühi tunne on – hea meel on pronksi üle, aga füüsiliselt on tühi tunne. Sai ka natukene nuuskpiiritust nuusutaud, et pilti fokusseerida. Eilne kaks ja pool tundi kestnud mäng oli jalgades,” sõnas Kollo.

“Ma arvan, et me tahtsime seda pronksi rohkem kui belglased, vähemalt nägude järgi oli see nii. Meil on väga hea meel selle pronksi üle, medal on medal.”

Mängu käik:

Eesti alustas võitlust pronksi nimel koosseisus Robert Viiber, Oliver Venno, Albert Hurt, Kristo Kollo, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, libero Silver Maar.

Mängu algus sujus hästi, Kreek viis oma meeskonna juhtima 6:2 ja Eesti kontrollis mängu kulgu. Geimi keskel tulid belglased punkti kaugusele (16:15) ning viigini jõuti seisul 17:17. Edasi mindi punkt-punktis, Kreegi rünnak andis geimi lõpus taas kahepunktilise edu 23:21 ja Venno lõpetas geimi 25:22 Eestile.

Teist vaatust kontrollis Eesti algusest lõpuni ja võitis selle 25:19. Belgial ei suutnud mängu muutust tuua ka side- ja diagonaalründaja vahetus. Kreek tõi selles geimis meie parimana 5 punkti, Eesti vastuvõtuprontsent oli 79, Belgial 45, Eesti rünnakuprotsent oli 50, Belgial 40.

Kolmanda geimi keskel haaras Eesti Tammemaa temporünnakust 17:14 eduseisu, Belgia püsis sealt edasi mõne punkti kaugusel. Viiberi punkt andis Eestile 21:17 edu ja seda enam ei loovutatud, geim meile 25:19 ja kohtumine 3:0 Eestile.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: