Credit24 Meistriliiga võitja selgitavad Tartu Bigbank ja TalTech!

Credit24 Meistriliiga teine poolfinaal Tartu Bigbanki ja Leedu esiklubi Gargždai Amber-Arlanga vahel lõppes esimese 3:0 (25:18, 25:18, 25:15) võiduga. Seega kohtub viimati 2019. aastal liiga võitnud Bigbank homme kell 18.00 algavas finaalis TalTechiga. Kell 15.00 selgitavad pronksmedali omaniku Pärnu Võrkpalliklubi ja Gargždai.

Tartu meeskonna rünnakuid vedas diagonaalründaja Valentin Kordas, kes tõi 17 punkti (+9), 13 silma (+9) lisas Albert Hurt ja 10 (+1) Martti Juhkami. Tartlaste vastuvõtt oli 48%, rünnak 53%, blokiga teeniti 3 punkti ning serviga 6 punkti (eksiti 13 pallingul).

Gargždai resultatiivseimatena panustasid Artu Vincelovic ja Daumantas Katinas kumbki 8 punkti. Nii bloki kui serviga teeniti 3 punkti. Vastuvõtt oli 48% ja rünnakuid lahendati 30-protsendiliselt.

Tartu meeskonna peatreener Alar Rikberg ütles, et Leedu meeskond mängis nii nagu võis eeldada. “Mingi hetkeni püsisid nad kõigis geimides mängus ja näitasid head võrkpalli, head keskendumist, võimsad nad olid – see oli ette teada. Aga teatud hetkedel suutsime meie oma paremuse maksma panna – pikad pallivahetused, mis tulid meile ja kui alguses üritasime ainult jõuga mõnda asja lahendada, siis lõpuks tuli ka mõistus taha,” kommenteeris Rikberg.

Homse finaali kohta TalTechiga ütles peatreener: “Mõlemad lähevad homme võitlema ja võitma. Finaali pääs ei rahulda meid ja ma usun, et ka neid.”

Vaata Alar Rikbergi täispikka intervjuud:

Tartu algkoosseis: Kert Toobal, Valentin Kordas, Martti Juhkami, Albert Hurt, Kevin Soo, Alex Saaremaa, libero Rait Rikberg.

Gargždai algkoosseis: Šlomin, Katinas, Vincėlovič, Starkutis, Chmirov, Šchekalyuk, libero Sitnikas.

Avageimis jätkus tasavägine mäng, kuni Alex Saaremaa viis Tartu ette 17:15 ja vastased kasutasid mõtlemisaega. Sealt edasi sujusid kogenud tartlaste asjad üsna ladusalt ning geim suudeti võita 25:18.

Teise geimi alguses pääses Leedu klubi 7:5 ette, ent Kordas ka Hurt seadsid jalule 7:7 viigi. Otsustavat äraminekut ei suutnud kumbki meeskond teha, kuni tartlased taas geimi keskel oma mängu leidsid. Saavutati 16:13 eduseis ja seda hoiti, ent Alar Rikberg võttis 21:17 eduseisul siiski mõtlemisaja. Ka teine geim kuulus lõpuks siiski veenvalt Tartule – 25:18.

Kolmas vaatus kulges samuti pigem Tartu kontrolli all. Hurda rünnak andis Tartule 12:9 edu ning sellele järgnes Kordase ässpalling. Edasi vahe vaid kasvas ja geimi lõpus olid tablool numbrid 25:15.