Barrus/Võru Võrkpalliklubi röövis favoriidilt geimi

Naiste Meistriliiga tänane ainus mäng lõpptulemuse osas üllatust ei pakkunud, kui tabeli viimase ja esimese kohtumine lõppes tabelijuhi TalTechi võiduga. Mõnevõrra ootamatu oli Barrus/Võru Võrkpalliklubi geimivõit.

Kodusaalis mänginud Võru naiskonnal esimeses ja teises geimis erilist põhjust rõõmustamiseks ei olnud, kogudes nendes vastavalt 12 ja 10 punkti. Kolmanda geimi alguses õnnestus võõrustajatel 5:1 ja 11:5 juhtima pääseda ning kuigi otsustavatele punktidele mindi TalTechi 19:17 eduseisus, kallutasid võrulannad tasavägise geimi 25:23 tulemusega enda kasuks. Geimikaotusest äratuse saanud külalised olid neljandas geimis rünnakul sisuliselt pidurdamatud, kui punktiks löödi koguni 74% rünnakutest, tasuks kindel 25:7 geimi- ja 3:1 (25:12, 25:10, 23:25, 25:7) mänguvõit.

Ühtlaselt tegutsenud võitjate poolel kogusid viis mängijat kahekohalise punktisumma, resultatiivseimana lõpetas Nette Peit kohtumise 15 punktiga. Ingrid Kiisk ja Johanna Sova assisteerisid 12 ning Ragne Rahuoja ja Dzintra Lember 10 punktiga. Haide Haring tõi võrulannadele 8 punkti.

Silmapaistev oli Tallinna võistkonna rünnakuprotsent 53, Võru võistkond lahendas rünnakuid 24-protsendiliselt. Blokipunkte märgiti võitjatele 9 ja kaotajatele 2 ning serviässasid TalTechile 18 ja Võrule 6. Samas servieksimusi kogunes võõrustajatele 7 ja külalistele 16.

Ainsana kaotuseta püsiv Taltech on seitsmest mängust kogunud maksimaalsed 21 punkti, punktita jätkav BARRUS/Võru Võrkpalliklubi on kaotanud kõik neli toimunud mängu. Pühapäeval kohtuvad Tartu Ülikooli Spordihoones tabeli teisel real asuv Tartu Ülikool/Bigbank ja BARRUS/Võru Võrkpalliklubi, mäng algab kell 15.30. Tartu ja Võru esinduse kohtumisele saab otseülekande vahendusel kaasa elada siin.