Swedbank toetab noorte rannavõrkpalli karikavõistlusi

Swedbanki tänavusse noorte liikumis- ja spordiprogrammide taotlusvooru laekus 52 projekti, millest valituks osutusid kuus. Toetuse saajate seas on ka Eesti Võrkpalli Liit ja seeläbi toimuvad suvel Swedbanki noorte rannavõrkpalli karikavõistlused.

Juba kuuendat aastat toimuvasse taotlusvooru olid oodatud nii uuenduslikud ideed kui ka traditsioonilised laste ja noorte liikumisharjumusi edendavad projektid. Komisjoni liikmed pidasid oma otsust tehes silmas, et programm oleks suunatud lastele ja noortele.

Swedbanki spordiklubi juht Ardo Pajur tõi välja, et võrkpalli kasuks rääkis mitu asjaolu. “Tahame iga-aastase noortespordi taotlusvooruga kaasa aidata sellele, et Eesti lapsed ja noored liiguksid piisavalt ning neile oleksid tagatud mitmekesised treeninguvõimalused. Swedbankil on rõõm toetada ka noorte rannavollesarja toimumist – tegemist on mõnusa suvise alaga, mis sobib erineval tasemel mängijatele. Noorte rannavollesari paistis silma väga hea läbimõelduse ja üle-eestilise kaetusega,“ rääkis Pajur.

Eesti Võrkpalli Liidu peasekretär Helen Veermäe sõnul on Swedbanki toetus väga oluline. “Meeldiv on näha, et ka eraettevõtluses peetakse laste- ja noortespordi toetamist oluliseks. Swedbanki toetus aitab võrkpalli kandepinda veelgi laiendada ja tunnen selle üle siirast heameelt,” ütles Veermäe.

Swedbank korraldab noorte liikumis- ning spordiprogrammide toetamiseks taotlusvooru alates 2016. aastast.

Swedbanki noorte rannavõrkpalli karikavõistluste esimese etapiga tehakse algust 10.-13. juunil, kui tüdrukud mängivad Tartus ja poisid Rakveres. Neljapäeval mängivad kuni 14-aastased noored. Reedel tuleb rannaliivale kuni 16-aastaste, laupäeval kuni 18-aastaste ja pühapäeval kuni 20-aastaste vanuseklass.

Sarja teine etapp on kavas 17.-20. juunil Kloogarannas ja kolmas 3.-4. juulil Pärnus, kus on kavas Petronas Beach Festival. Neljas etapp toimub 8.-11. juulil, kui tüdrukud mängivad Rakveres ja poisid Tartus. Sarja viimane etapp mängitakse 22.-25. juulil Viljandis. Eesti meistrid selguvad 29. juulil-1. augustil Tallinnas Pirita rannas. Karikasarja igal etapil loositakse osalejate vahel välja Swedbanki rannavõrkpalle.

Karikavõistluste juhend on leitav SIIN, Petronas Beach Festivali juhend SIIN ja Eesti meistrivõistluste oma SIIN. Turniiridele saab registreeruda SIIN.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: