Barrus Cupil tundsid võidurõõmu Piik ja Korotkov ning Gull ja Loorman

Pühapäeval leidis Võru Võrkpallipargis lõpplahenduse Kiirkasiino rannavolle suvetuuri kuuluv Barrus Cup, mille võitsid Urmas Piik ja Dmitri Korotkov ning Gerli Gull ja Mari Loorman.

Meeste seas murdsid end nelja parema sekka Piik ja Korotkov, Kristo Kollo ja Karl Jaani, Kaur Erik Kais ja Rasmus Meius ning Tristan Täht ja Joosep Põldma. Esimeses poolfinaalis kohtusid esineliku kaks kogenumat paari – Piik ja Korotkov ning Kollo ja Jaani. Paremuse panid maksma Piik ja Korotkov, kes alistasid Kollo ja Jaani tulemusega 2:0 (21:12, 21:18). Teises poolfinaalis olid Kais ja Meius 2:0 (21:17, 21:17) üle esmakordselt rannavolle karikasarjas esinelikusse jõudnud Tähest ja Põldmast.

Barrus Cupi võitja selgitamiseks vajasid Piik ja Korotkov ning Kais ja Meius kolme geimi, sest avageimi kindlalt kaotanud noored suutsid järgmise võita ning kohtumise otsustavasse vaatusesse viia. Kolmandas geimis läksid Piik ja Korotkov oma teed, võites selle seisuga 15:8 ning kogu mängu 2:1 (21:15, 18:21, 15:8).

Ka kolmanda koha omanike selgitamine nõudis kolme geimi – enesekindlalt ja võitlustlikult mänginud Täht ja Põldma võitsid minimaalse vahega esimese geimi, Kollo ja Jaani suutsid seevastu järgmise endale napsata. Viimases geimis panid Kollo ja Jaani kogemuse maksma ning suutsid tarkade lahendustega 2:1 (19:21, 21:17, 15:11) võidu ning Barrus Cupi pronksi endale napsata.

Vaata kõiki meeste tulemusi.

Naiste konkurentsis võitlesid koha nelja seas välja Gull ja Loorman, Kristi Nõlvak ja Hanna Pajula, Maret Kuuse ja Laura-Liisa Maiste ning kolmandal järjestikusel etapil ka Annemar Neiland ja Merike Errit. Barrus Cupi finaalpäeva avas Nõlvaku ja Pajula ning Kuuse ja Maiste vaheline mõõduvõtt, mille 2:1 (21:19, 15:21, 15:10) võiduga edenesid finaali Kuuse ja Maiste. Teise paarina jõudsid finaali Gull ja Loorman, kes mängisid poolfinaalis 2:0 (21:5, 21:10) üle Neilandi ja Erriti.

Finaalis tegutsesid 24aastane Gull ja 42aastane Loorman pea eksimatult ning suutsid karjääri esimese karikasarja etapivõidu teenida Kuuse ja Maiste 2:0 (21:18, 21:15) alistamisega.

Pronksikohtumises võtsid 2:0 (21:18, 21:15) võidu Neilandi ja Erriti üle Pajula ja Nõlvak, kelle jaoks oli Barrus Cupi kolmas koht tänavu esimene ühine pjedestaalikoht. Hanna Pajula astus autasustamisel kolmandale astmele ka eelmisel etapil Kloogarannas, moodustades võistkonna Marily Lassiga.

Vaata kõiki naiste tulemusi.

Kiirkasiino karikasarjale tõmbab joone alla Tariston Cupi nimeline finaaletapp, mis toimub 11.-13. augustini Paides.