Avageimis raskest seisust välja tulnud Tartu Ülikool/Bigbank jõudis teist aastat järjest finaali

Teisipäeval selgus naiste Eesti meistrivõistlustel esimene finalist, kui põhiturniiri teine Tartu Ülikool/Bigbank lülitas poolfinaalis edasisest konkurentsist põhiturniiril kolmandaks tulnud Viljandi Metalli.

Kolme võiduni peetud seeria esimeses ja teises kohtumises 3:0 võidu võtnud Tartu Ülikool/Bigbank ei loovutanud geimi ka kolmandas vastasseisus, saavutades kodusaaliks olnud A. Le Coq Sport spordimajas 3:0 (26:24, 25:18, 25:14) võidu. Kohtumise otsustavad sündmused toimusid esimese geimi lõpus, kus tartlannad pöörasid 16:20 ja 21:24 kaotusseisu 26:24 geimivõiduks.

Magusast geimivõidust tuule tiibadesse saanud tartlannad panid seejärel rünnakul sisse teise käigu – avageimis 25-protsendiliselt rünnakuid lahendanud Tartu naiskond lõi teises geimis punktiks 41% rünnakutest ja kolmandas 39%. Kohtumise kokkuvõttes oli Tartu naiskonna rünnakuefektiivsus 34%, Viljandi naiskond lõi punktiks 29% rünnakutest. Blokipunkte kogusid võitjad kümme ja kaotajad viis, serviässasid lõid võõrustajad kaheksa ja külalised kolm.

Ingris Suvi panustas +12 punkti juures võitu 14 punkti. Karlotta Kattai lisas 12 ja Ingrid Kiisk 11 punkti. Renate Pikk tõi viljandlannadele 11 ja Sonja Siimson 10 punkti.

Esimesena finaali jõudnud Tartu Ülikool/Bigbank mängis kuldmedali eest ka eelmisel aastal, kui põnevas viiemängulises seerias tunnistati Tallinna Ülikool/Kikase paremust. Tartu naiskonna finaalivastane selgub paarist, kus omavahel on vastamisi põhiturniiri parim TalTech/Tradehouse ja põhiturniiril neljandaks tulnud Barrus/Võru Võrkpalliklubi. Kahe mängu järel viigiseisus olev seeria jätkub 15. märtsil kell 19 TalTechi spordihoones. 15. märtsil jätkub ka 5.-7. koha turniir, kui kell 18.30 kohtuvad Jüri spordihoones Rae Spordikool/VIASTON ja Viimsi/Tallinna Ülikool.