Alar Kaljuvee 60: Tartu võrkpalli edukas arhitekt naudib tänaseni treeneritööd

9. aprillil tähistab oma 60 aasta juubelit kauaaegne Tartu treener Alar Kaljuvee.

Missos sündinud ja ennast naljaga pooleks setoks nimetav Alar Kaljuvee spordiarmastus tekkis Vastseliinas algklassides õppides. “Alguses suusatasime hästi palju, oma vanustes olin kõva tegija,” ütleb ta.

Kolmandas klassis õppides isa töö tõttu Tartusse kolinud Alar Kaljuvee alustas kõigepealt kergejõustikutreeninguid koos hilisemate tuntud spordimeeste Taivo Mägi ja Leho Haldnaga. Võrkpalli põhitõdede õppimist alustas ta Taavo Veski juhtimisel. “Juba noorteklassis pandi meid vanemate poistega kokku mängima, ju siis mul see asi ikka edenes,” kõneleb ta.

Keskkooli päevil liitus Alar Kaljuvee juba Tartu Riikliku Ülikooli võrkpallitreeningutega ja asus sinna ka hiljem treeneriks õppima. Hea joonestajana kaalus ta võimalust ka arhitektiks õppima minna, kuid lõpuks võitis ikka kiindumus võrkpalli vastu.

1983. aastal ülikooli lõpetades hakkas ta tööle Tartu Spordikoolis poiste treenerina. Tema käe alt on tippvõrkpalli jõudnud mitmed tuntud tegijad – teiste hulgas Oliver Venno, Kristo Kollo, Rait ja Alar Rikberg ning Kevin Soo. “Eks minu treenerielu tipphetked olegi need, kui näed oma õpilasi Eesti koondise põhikoosseisus mängimas,” arutleb ta.

1996. aastal tuli tema juhendatud Tartu Pro Spordi naiskond Eesti meistriks, samuti võideti hiljem kaks hõbedat ja pronks. Aastatel 2002-2005 treenis ta Tartu Pere Leiva meeskonda. “Tolle aja parim saavutus on 2004. aastal Balti liiga võit, kui finaalis alistasime tugeva Valgevene klubi,” meenutab ta.

Praegu töötab Alar Kaljuvee Tartus Hiie koolis kehalise kasvatuse õpetajana ja abistab Raivo Jeenast meistriliigas mängiva Võru meeskonna teise treenerina. Mõlemad tööd on talle meeltmööda. “Hea seltskonnaga on mõnus töötada, saan hoida ka oma taset,” ütleb ta ja lisab, et on meeldiv kuulda, kui naised nimetavad oma treenerina ära ka teda. “Olen terve elu olnud võrkpalli sees.”

Juubilar elab aktiivselt kaasa ka Eesti rahvuskoondiste esinemistele. “Olen erinevatel EM-i finaalturniiridel kaasas käinud, see on väga vahva tegevus.”

Eesti Võrkpalli Liit soovib juubilarile kogu võrkpallipere nimel jätkuvat õnne, jõudu ja tervist!

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: