Aadu Luukase karikavõistlused algasid esiliigaklubide duelliga

Täna tehti algust Aadu Luukase karikavõistlustega, kui eelringis kohtusid esiliigaklubid IMSport/Türi ning Eesti Maaülikool/Structura.

Türil Konesko spordihoones toimunud mängus teenis 3:1 (25/20 17/25 25/7 25/14)  võidu Rait Rikbergi juhendatav Maaülikooli meeskond. Statistika pole kahjuks saadaval.

Korduskohtumine peetakse homme kell 13.00 Tartus Eesti Maaülikooli spordihoones.

Eelmisel aastal alustasid mõlemad samuti 1/16-finaalist ning IMSport/Türi pidi tunnistama AB Premium/Rae valla paremust. Eesti Maaülikool/Structura alistas eelringis Rakvere ja pääses veerandfinaali, kus jäädi siiski alla Tartu Bigbankile.

Hetkel on EMÜ/Structura esiliigas 5 punktiga kuuendal kohal, kolmest mängust on võidetud kaks. IMSport/Türi hoiab kolme kaotusega eelviimast kohta.

Meeste Aadu Luukase karikavõistlustel osaleb 9 meeskonda: valitsev karikavõitja Bigbank Tartu, Selver/TalTech, Pärnu VK, Barrus Võru VK, IMSport/Türi, Tallinna Ülikool, Põltsamaa VK, Eesti Maaülikool/Structura, Advokaadibüroo Premium/Rae vald.

Karikavõistlustel mängitakse kõigis paarides kuni finaalini kahemängulised seeriad. Teine mäng toimub tabelis allpool paigutatud võistkonna kodusaalis. Võitjaks osutub kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Eelmise aasta finalistid Bigbank Tartu ja Selver TalTech loositi tabeli erinevatele pooltele koos koduväljaku eelisega, samamoodi said paigutuse erinevatele tabelipooltele teised kaks Eesti meistriliiga klubi Pärnu VK ja Barrus Võru VK. Ülejäänud viiest meeskonnast kolm loositi otse veerandfinaalidesse, kaks klubi peavad alustama eelringist.

Naiste ja meeste finaalid mängitakse 16. detsembril Pärnus.